Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední Relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Mažoretky LEXY si odvezly 20 cenných kovů ze svých 29 startů

29.01.2019

Již několikátým rokem se mažoretky LEXY Kroměříž zúčastnily soutěže v nedalekých Prosenicích. V letošním roce však ukořistily hned 20 cenných kovů z jejich 29 startů. Z nich bylo 7 zlatých, 7 stříbrných a 6 bronzových. Ve skupinách byly nejúspěšnější děvčata z oddílu mini LEXY, které si odvážely zlatou medaili. Zbylé skupiny, tentokrát dokonce včetně maminkovského týmu, získaly stříbro. 
Mezi nejúspěšnější sólistky se tentokrát zařadily Dominika Kováčová, Eliška Ptáčková, Zuzana Makovcová, Libuše Šimkovičová a Kristýna Dratvová. Všechny tyto dívky z LEXY obsadily vysněné 1. místo každého soutěžícího. 
Ze startujících duí, pak nejlépe zabodovalo duo ve složení Zuzana Makovcová a Kristýna Dratvová. Dívky startovaly v náročné disciplíně se dvěma hůlkami a díky svým dovednostem včetně ladnosti pohybu dosáhly také na stupeň nejvyšší. Velký dík tak patří nejenom děvčatům z LEXY za jejich perfektní výkony, ale také rodičům dívek, kteří je podporují v tomto náročném, ač krásném mažoretkovém sportu.

Související fotografie