Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Devítiletý chlapec nedostal na Vánoce dárky, které si přál. Zavolal proto policii

28.12.2018


Jako děti jste určitě netrpělivě čekali na moment po štědrovečerní večeři, kdy jste se mohli vrhnout k dárkům. Možná jste pod stromečkem občas našli něco, z čeho jste měli menší radost. Dost těžko by vás ale napadlo reagovat na takové zklamání stejným způsobem jako devítiletý chlapec z Německa.

Ten totiž letos pod stromečkem nenašel dárky, o které si psal Ježíškovi, a tak se rozhodl jednat. Rozčileně zavolal na policii a o této křivdě je informoval. Na místo jeho bydliště pak policisté opravdu dorazili. Průzkumem strážníci zjistili, že školák je zcela bez sebe. Vysvětlil jim, že mu Ježíšek donesl jiné dárky, než které měl na seznamu přání. Policisté seznam srovnali s dárky, které obdržel a dali mu za pravdu. Vysvětlili mu, že Ježíšek si asi ve spěchu spletl jeho seznam se seznamem jiného dítěte. Co bylo na seznamu ale médiím nesdělili. Možná vám hochovo jednání připadá přehnané. Pokud ale vezmete v potaz, že si třeba přál nejnovější herní konzoli a našel pod stromečkem kolekci ponožek, tak je jistá míra rozlícení pochopitelná.

Americký prezident řekl sedmileté dívce, že Santa Claus neexistuje

Ocenit bychom měli také adekvátní jednání policistů, kteří byli dostatečně ohleduplní na to, aby chlapci nevyvraceli vánoční legendu o Ježíškovi. To se nedá říci o podobné situaci za oceánem. Tam je již poslední desítky let tradicí, že dobrovolníci Velení protivzdušné a kosmické obrany Severní Ameriky (NORAD) telefonicky poskytují informace o pohybu Santa Clause se sobím spřežením a dárky. Na chvíli byly telefony přepojeny do Bílého domu, kde na ně odpovídal Trump a jeho manželka Melania. Ta ještě chvíli předtím na Twitteru napsala, že pomáhání dětem vystopovat Santu je jednou z jejích nejoblíbenějších tradic. Hledat Santu chtěla i sedmiletá dívka, která se dovolala na horkou linku v momentě, kdy byl na druhém konci drátu Donald Trump.  „Stále věříš na Santu? Protože v sedmi letech už to není obvyklé, ne?“ zeptal se jí americký prezident. Malé dívce to nepochybně pomohlo zlepšit vánoční náladu… Snad si vaše ratolesti z letošních Vánoc neodnesly podobná traumata.

Foto je pouze ilustrační