Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

V Otrokovicích začala výtvarná soutěž pro děti

27.12.2018


Připomenout nebezpečí na silnicích a v ulicích, která hrozí každému, kdo nedodržuje pravidla silničního provozu, je cílem výtvarné soutěže „Bezpečně na silnicích“. Soutěž je určena pro děti z mateřských škol a žáky I. tříd základních škol v Otrokovicích.

„Dětskou výtvarnou soutěž jsme poprvé vyhlásili v roce 2009. Pilotní ročník neměl žádný podtitul, ale v následujících letech byl název soutěže vždy doplňován konkrétním tématem,“ přiblížila Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního, která soutěž organizuje.

Podtitul letošního ročníku soutěže nese název „Mámo, táto, vezeš mě bezpečně?“. „Vzorem pro děti bývají především rodiče. Zejména oni by měli dbát na bezpečnost svou, svých dětí a všech ostatních. Děti mají namalovat, jakým způsobem je rodiče převážejí a zda dodržují všechna bezpečností pravidla. Zda děti umisťují do autosedaček, zda je poutají, atp.,“ upřesnila pořadatelka.

Jaká jsou pravidla soutěže?

Děti mohou své práce nakreslit či namalovat libovolnou technikou na libovolný formát. „Kolektivní práce budou z hodnocení vyřazeny,“ upozornila Renáta Krystyníková. Soutěžící budou rozděleni do tří věkových kategorií. Samostatnou kategorii budou mít děti z mateřské školy ve věku 3 – 5 let, další kategorii utvoří předškoláci a poslední žáci 1. tříd ZŠ.

Uzávěrka soutěže je čtvrtek 28. února 2019 včetně. Slavnostní vyhlášení vítězů výtvarné soutěže a předání ocenění se uskuteční v pondělí 1. dubna 2019 v 16 hodin v budově otrokovické radnice, kde budou vítězné práce vystaveny. Výstava potrvá až do 30. dubna ve veřejných prostorách, kde si mohou návštěvníci úřadu výkresy prohlédnout.

Zdroj: MÚ Otrokovice