Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Děti se na exkurzi zbavili strachu ze zubaře

21.12.2018


Malé děti ze zlínské mateřské školy Prštné se přišly podívat na Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie v Krajské nemocnici T. Bati. Cílem bylo ukázat jim, že bolest a stres u zubaře je v dnešní době spíše předsudek.
 
Školkové děti se přímo na místě dozvěděly, jak si účinně čistit zuby, podívaly se do ambulance i na operační sál. Hravou formou tak mohly zjistit, že zubní prohlídka nemusí být „strašák“ a pokud budou chodit k zubaři pravidelně, nečeká je v ordinaci žádné nepříjemné překvapení. Exkurze dětí z mateřské školy byla na oddělení vůbec poprvé. Zájem byl velký, přijelo jich celkem 45 ve věku tří až pěti let.

Děti se díky podobným prohlídkám zubařů bojí méně

„Myslím si, že podobné akce jsou důležité. V současné době je téměř celá stomatologická péče v rukou privátní sféry. Tím skončily preventivní školní prohlídky v kolektivu dětí, které se potom méně bály. Zdaleka ne všichni rodiče jdou příkladem svým dětem a často je první návštěva v ordinaci zubního lékaře spojená s bolestivým nebo minimálně nepříjemným zážitkem,“ uvedl primář Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie KNTB MUDr. Jiří Šimek a dodal: „Proto se také stále více setkáváme s dětmi nespolupracujícími při ošetření a vyžadujícími nějakou formu sedace nebo celkové anestezie. Pokud by se plošně prováděly podobné akce, mohly by aspoň částečně tento trend zvrátit.“

Zdroj: KNTB