Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

ZOO Zlín bude otevřená i na Štědrý den, děti budou mít vstup za 1 Kč

20.12.2018


Přijďte si užít sváteční Štědrý den do zlínské ZOO! Otevřeno bude do 14:00, pokladny budou k dispozici do 13:30 hod. Navíc pro všechny děti do 15 let je připraven hezký vánoční dárek. V tento den mají vstup jen za jednu korunu!

I v zimním období má zlínská zoo svůj půvab, je plná života a rozhodně stojí za návštěvu. Nemusíte se obávat, že za chladného počasí či sněhové nadílky neuvidíte exotická zvířata. Většina zvířat totiž sníh vítá, s chutí se v něm válí a hraje si s ním. A to nejen rodilí otužilci, jako jsou třeba tygři ussurijští, pandy červené, lachtani, velbloudi, klokani nebo lamy vikuně, ale i teplomilní sloni, nosorožci, zebry, pštrosi nebo antilopy. 

Možná vám bude i vedro

Příjemnou pohodu naopak nabízejí velké pavilony. V Zátoce rejnoků panuje „letních“ 26 stupňů, při krmení a hlazení rejnoků rychle odložíte teplé oblečení. Na mrazivé počasí také  zapomene v tropické hale Yucatan, v pavilonech žiraf a slonů. 

Co vám zpestří procházku ZOO?

Sváteční procházku zpestří vánoční světelná výzdoba. ZOO zdobí nejen typické vánoční motivy, ale také světelné siluety exotických zvířat. Uvidíte tak „zářící“ slony, tapíry, nosorožce, rejnoky, tučňáky, klokany, lvy, lachtana, medvěda, supy nebo žirafu. Krása světelné výzdoby naplno vynikne až po setmění, proto od úterý 25. prosince do úterý 1. ledna 2019 bude prodloužena otevírací doba horní části areálu ZOO (od hlavního vstupu po restauraci Limpopo) do 17.00 hod. Do této doby budou také otevřeny Zátoka rejnoků, tropická hala i restaurace.

Udělejte radost zvířatům vánočním dárkem!

Pod vánočním stromem na nádvoří zámku Lešná se stále kupí různé dárky pro zvířata. Pokud i vy chcete potěšit zvířata v zoo, můžete je obdarovat třeba suchým pečivem, sušeným a čerstvým ovocem a zeleninou, ořechy, semínky nebo piškoty!

Zdroj: ZOO Zlín