Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Pomozte splnit kočkám v útulcích jejich vánoční přání!

21.12.2018


Máte rádi kočky? Ano? Tak to bychom vás rádi pozvali stát se kočičími Ježíšky! Od 15.prosince do Tří králů můžete pomoci kočkám v útulcích a přitom zůstat sedět v teple svých domovů a kanceláří. Probíhá totiž osmý ročník online akce na podporu koček v péči útulků z celé České republiky. Útulkové micky si i letos přejí krmení, pelíšky, léky, nebo třeba rovnou nové domovy.

Kočičí přání má za cíl podpořit organizace pečující o opuštěné kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a veterinární péči. Na stránce www.kociciprani.cz naleznete profily jednotlivých koček a jejich přání. Jednoduše si tak vyberete konkrétní zvíře, jehož příběh vás zaujme, nebo které třeba pochází z vaší oblasti. Dárek mu lze zakoupit a poslat přes e-shop, donést osobně anebo peníze na něj poslat přímo na účet útulku. Každý dárce dostane na konci akce fotografii „své“ kočky s dárkem a může ji také zajít navštívit.

Každé kočce je možné koupit jeden dárek a zároveň virtuálně plnit její misku - tedy přispět na krmení a stelivo, případně některým zaplatit zdravotní testy. Také můžete podpořit jeden velký projekt od každého útulku.

Účastníci jsou převážně spolky, jejichž provoz zajišťují členové a dobrovolníci zdarma, ve svém volném čase a jejichž činnost je převážně hrazena pouze z darů jejich příznivců. Nejedná se o útulky financované městy, proto je každá pomoc velmi vítaná. Většina koček čeká na nový domov v takzvaných depozitech, tedy v běžných domácích podmínkách s individuální péčí.

První kolo akce, Vánoce 2010, přineslo do útulků 96 000 korun. Pěkná částka, mysleli si organizátoři a netušili, jak směšná to je suma v porovnání s tím, co přijde. V průběhu následujících let se ukázalo, kolik je v naší zemi milovníků koček a minulé vánoční svátky přišlo na útulkové účty už 2 502 150 korun. Za tu dobu také přibylo organizací, které se snaží řešit problematiku bezprizorních koček, účastní se jich kolem 50.

A odkud pocházejí všechny ty kočky? Z Vyškova, Kroměříže, Prahy, Brna, Mostu, ale i z malých vesniček, o kterých většina z vás nikdy neslyšela. Tam všude žijí lidé, kterým nejsou osudy Micek, Mourků a dalších lhostejné.

Ještě bychom rádi dodali, že jsme v jedné věci výjimeční. Kromě projektu, kde nám lidé mohou přispět na reklamu, nemáme žádné výdaje a útulkům z darů nic nebereme. Kočičí přání děláme zadarmo při našich normálních zaměstnáních.