Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Božská Marilyn Monroe se vrací do kin

15.05.2013


Společnost Aerofilms kromě distribučních novinek pravidelně uvádí zrestaurované kultovní filmy ze světových archívů. V rámci projektu Digitální klasika se nejprve představí vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 Někdo to rád horké (Some Like It Hot), která se již dávno zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle neodolatelných výkonů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v hlavních rolích potěší také skvělá jazzová hudba Mattyho Malnecka. 

Dalším filmem přehlídky je zlomový film v kariéře Marilyn Monroe Páni mají radši blondýnky (Gentlemen Prefer Blondes) režiséra Howard Hawkse z roku 1953, v kterém ztvárnila dnes již klasický prototyp sexuální bohyně lámající srdce všech mužů. Role naivní blondýnky jí pak provázely téměř celý život. 

Posledním uváděným filmem je konverzační komedie Billyho Wildera Slaměný vdovec natočená v roce 1955 podle divadelní hry herce, scenáristy a producenta George Axelroda. Do života stárnoucího ženatého muže vstupuje Marilyn Monroe coby neodolatelná, roztomilá dívenka, jejíž vlající sukně nad pouličním větrákem v jedné z nejslavnějších scén v dějinách filmu probouzí fantazii mužského publika mnoha generací. 

Výstavu Marilyn, která od 30. května do 20. září zaplní reprezentativní prostory Jízdárny Pražského hradu, pořádá společnost Armentano ve spolupráci se Správou Pražského hradu a Museo Salvatore Ferragamo. 
Všichni diváci se vstupenkou z filmové přehlídky Marilyn mají při návštěvě výstavy nárok na druhý lístek zdarma po předložení vstupenky z kteréhokoliv kina v ČR.

Světová putovní expozice představuje fenomén Marilyn prostřednictvím všech dostupných materiálů, z nichž mnohé jsou veřejnosti zpřístupněny vůbec poprvé. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejucelenější kolekci kostýmů a bot z filmů i z osobního života Marilyn Monroe, sestavenou ze sbírek soukromých sběratelů z celého světa, známé i dosud nepublikované fotografie, úryvky z jejích deníků, poezie a ukázky z filmů, jež jí přinesly věhlas.

Výstavu koncepčně doplní díla slavných autorů zobrazující ideál ženské krásy, pocházející z různých období – od klasiky až po současnost, která v daném kontextu působí jako předlohy pro nejslavnější pózy Marylin Monroe. Zastoupeni budou například Antonio Canova, Yves Klein nebo Andy Warhol. Výstavu připravenou v loňském roce kurátory italského muzea Salvatore Ferragamo provází reprezentativní katalog

Výstava v Jízdárně Pražského hradu 30. 5. – 20. 9. 2013
Vstupné: základní – 240 Kč, snížené – 120 Kč, děti do 6ti let vstup volný