Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Vitrínu na zlínské radnici zaplnily filmové exponáty. Další je možné vidět v Kudlově

27.08.2018


Pokud jste filmoví fandové, tak vám určitě udělá radost návštěva zlínské radnice. Do konce září tam totiž bude k vidění malá ukázka filmových exponátů. Z Kabinetu filmové historie na Kudlově ji do vitríny v 1. patře radnice zapůjčil Filmfest. Podle slov Jaroslava Navrátila, který se o tuto stálou expozici artefaktů z historie zlínských ateliérů stará, je to jen zlomek toho, co mohou návštěvníci vidět přímo na místě.

„Naše expozice na Kudlově čítá nejen velké množství loutek, dekorací  a filmových návrhů, ale i techniky, rekvizit  a dalších zajímavých věcí, které byly součástí veškerého filmového dění ve Zlíně," uvedl kurátor Jaroslav Navrátil.

Součástí expozice na Kudlově jsou i filmové projekce

"Součástí prohlídky expozice je i projekce ukázek z filmů točených ve Zlíně,“ dodal kurátor. Není divu, že jde tyto předměty vidět právě ve Zlíně - vždyť tamní ateliéry byly dlouhá léta proslulé. Výstavka v budově radnice je přístupná v pracovní dny od 8 do 17 hodin, expozice na Kudlově od úterý do pátku od 10 do 16 hodin. Letos se jedná již o druhou výstavu, kterou Filmfest zapůjčil radnici. Na jaře zdobily stěny radnice historické fotografie připomínající osobnost Jana Antonína Bati. Výstava byla realizována u příležitosti jeho 120. výročí narození.

Zdroj: Statutární město Zlín