Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Animované snímky od nejmladších uvidíte na ANIMÁG Kroměříž 2018

02.05.2018


Třetí ročník celostátní soutěže krátkých animovaných snímků Animág Kroměříž 2018 se chystá naplno čarovat v kině Nadsklepí v Kroměříži. Opět představí ty nejlepší snímky z celostátní soutěže animovaných filmů, které vytvořili nadějní animátoři ve věku 6 až 19 let.

Více jak 100 originálních animovaných filmů ze základních a středních škol, gymnázií i základních uměleckých škol a kroužků, které se na animaci specializují, doputovalo v závěru března do Kroměříže. Zajímavé ukázky klasických kreslených a stop motion animací z různých koutů České republiky i od mladých tvůrců ze Slovenska pečlivě vyhodnotila odborná porota a následně také ocení nejlepší snímky ve stanovených věkových kategoriích 6 – 11 let, 11 – 15 let i 15 – 19 let. 

Ty nejlepší animace se budou promítat v kině Nadsklepí

Stejně jako v přechozích ročnících – ty opravdu nejpovedenější krátké animace dostanou příležitost zazářit na velkém plátně kina. V týdnu od 21. do 25. května proběhnou v kině Nadsklepí v Kroměříži animágovské přehlídky pro veřejnost i pro školy. Porotou nominované snímky tak budou řádně prověřeny skutečnými diváky. 

Přijdou i úspěšní autoři animace

Vlastní vyvrcholení soutěže se uskuteční v úterý 29. května, kdy budou do Kroměříže pozváni úspěšní autoři, nadšenci klasické animace a další přátelé tvorby pro filmové plátno. Od 14 hodin v rámci slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Animág Kroměříž 2018 zhlédnou autoři, porotci a pozvaní hosté to nejlepší v jednotlivých kategoriích a poprvé také zazní jména oceněných autorů. 

Pro vítěze bude připraven tvůrčí workshop

Pro vítězné animátory a další talentované tvůrce z řad školáků bude následující den, ve středu 30. května, připraven tvůrčí workshop na Vyšší odborné škole pedagogické a sociální a Střední pedagogické škole Kroměříž, která je pořadatelem soutěže ve spolupráci s městem Kroměříží a Domem kultury v Kroměříži. Animág Kroměříž 2018 má opět šanci okouzlit stovky diváků v Kroměříži i na letošním Zlín Film Festivalu. 

Záštitu nad 3. ročníkem přijali starosta města Kroměříže Jaroslav Němec a radní Zlínského kraje Petr Gazdík. Ambasadorkou soutěže je i letos poslankyně evropského parlamentu Michaela Šojdrová. Soutěž se koná za finanční podpory Města Kroměříž, Zlínského kraje, Ministerstva kultury České republiky a regionálních firem.