Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Ekologický svátek Den Země slaví ve Zlíně různými akcemi

18.04.2018


V rámci mezinárodní kampaně na ochranu životního prostředí nesoucí název Den Země  se i ve Zlíně koná řada akcí. Až do neděle 22. dubna se mohou děti ze školek, škol, ale i široká veřejnost připojit k oslavě tohoto ekologického svátku prostřednictvím zajímavých aktivit. Na programu je například hydrobiologická exkurze, procházka po přírodovědných zajímavostech v okolí Mladcové, pochod Pasekářskou stezkou či vítání ptačího zpěvu. Vycházek se zúčastní i odborníci z řad přírodovědců.

Část aktivit se odehraje přímo uvnitř města. Arboristka z Odboru městské zeleně provede zájemce po městských parcích, zoolog zve na  oblíbenou večerní vycházku za zvířecími obyvateli a galerista ukáže rodičům s dětmi umělecká díla v centru Zlína. I letos se na náměstí Míru uskuteční celodenní sbírka jízdních kol Kola pro Afriku. Obyvatelé Zlína mohou také svými silami přispět k čistotě města a zapojit se do úklidové akce. V rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko! se bude čistit Pohádkový les na Jižních Svazích a lokalita nad Čepkovem.

Den Země letos ve Zlíně doprovází výstava

Den Země 2018 doprovází výstava Co udělám pro Zemi na Den Země, která je k vidění v přízemí radnice, a ve stejné budově ve II. patře pak výstava fotografií Klubu českých turistů. Pestrou programovou nabídku připravil Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína ve spolupráci s organizacemi 14|15 BAŤŮV INSTITUT, Klub českých turistů, AOPK ČR, Kola pro Afriku, ARVITA P, Ekocentrum Čtyřlístek, ČSO a ČESON. Podrobný program je k dispozici na tomto odkaze či na vyžádání na emailu magdapospisilova@zlin.eu. Organizátor upozorňuje, že na některé akce je nutno se přihlásit předem.

První Den Země byl oslaven 22. dubna 1970 v San Francisku. Více o této celosvětové iniciativě podporující ochranu životního prostředí je k dispozici na: www.earthday.org

Text a foto: Tisková zpráva Zlin.eu