Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Sbírka Kola pro Afriku: I vy pomozte dětem cestovat za vzděláním

16.04.2018


Pomozte i vy dětem v Africe v cestování, například za vzděláním. Pokud vlastníte staré nepoužívané kolo nebo součástky do něj, tak je darujte ve sbírce Kola pro Afriku. Tentokrát se dobročinná akce koná v rámci Dne Země na zlínském náměstí Míru ve čtvrtek 19. dubna

Tradiční sbírka Kola pro Afriku si klade za úkol pomoci dětem v Africe v cestování a v prvé řadě v cestování za vzděláním. Vzhledem k tomu, že děti v rozvojových zemích nemají často jinou možnost dostat se do školy, tak jim tato pomoc může změnit celý život. Stará nepoužívaná kola, která by skončila u popelnice či ve sběrném dvoře, mohou ještě dobře posloužit.

Kola nemusí být funkční a dokonce stačí jen součástky

„Vhodná jsou i nefunkční kola, ale i součástky, nářadí, nebo reflexní prvky. Darovaná kola budou předána obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku, která zajistí jejich opravu, převoz a předání potřebným, které také vyškolí v základech údržby,“uvedl Martin Habuda, cyklokoordinátor zlínské radnice. Každý dárce obdrží certifikát, informační materiály, a lístek na bezplatný výjezd z parkoviště na ul. Bartošova v den konání sbírky. Součástí oslav Dne Země, jejichž aktivity se ve Zlíně uskuteční od 17. do 27. dubna, bude spousta doprovodných akcí, her a soutěží.

Sbírku organizuje statutární město Zlín ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Kola pro Afriku.  Kola budete moci odevzdat od 9 hodin až do 16:30 to bude možné na náměstí Míru.

Zdroj: zlin.eu