V novém klipu Lucie si zahrálo 30 000 fanoušků kapely
15.02.2018
Vyprodat fotbalový stadion Eden se zatím jiné české kapele nepovedlo. A právě zde se Lucii podařilo vystřihnout hit Chci zas v tobě spát v životní formě. Díky tomu, že bylo na místě 20 kamer, mohou nyní tento zážitek prožít i další hudební fanoušci. Kapela, která po šestnácti letech právě natáčí nové album Evolucie, totiž přichází s živým videem z výročního turné ke třiceti letům svojí existence.
„Koncertní verze Chci zas v tobě spát byla ten večer hodně emotivní. Sám jsem stál na pódiu a když lidé začali zpívat, jakoby přehlušili všechno ostatní. Byl to neuvěřitelně silný zážitek, který se nám podařilo zaznamenat,“ vzpomíná režisér Jan Turek, jež stojí i za dokumentem Lucie: Příběh jedné kapely a aktuální videoklip zároveň sestříhal. „Navíc David byl v neuvěřitelné hlasové formě a my jsme měli na české poměry výpravnou techniku. Stadion snímalo 20 kamer, lítali jsme tam s dronem a na pódiu jsme měli 5 kameramanů. A to nepočítám další GoPro, která jsme umisťovali i na hudební nástroje,“ dodal režisér
„I přes to všechno je na klipu nejkrásnější, že hlavní roli hraje více jak 30 000 našich fanoušků v hledišti stadionu v Edenu. Děkujeme jim za vytvoření skvělé atmosféry. Za mě to patří k největším hudebním zážitkům s Lucií,“ říká klávesista kapely Michal Dvořák a připomíná, že ještě před „edenským“ rekordem se Lucii podařil další podobný zápis.
EVOLUCIE TOUR 2018:
ČR:
13. 11. 2018 Ostrava OSTRAVAR ARÉNA
18. 11. 2018 Brno DRFG aréna
23. 11. 2018 Praha O2 arena
24. 11. 2018 Praha O2 arena
SK:
27.11.2018 Bratislava Zimný štadión Ondreja Nepelu