Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Ve Vodní ulici se kvůli havarijnímu stavu začne pracovat už 19. února

12.02.2018


Jednu z nejfrekventovanějším kroměřížských ulic čeká velmi náročná oprava. Práce na opravě ve Vodní ulici začnou kvůli havarijnímu stavu kanalizace u obchodního domu Štrof o dva týdny dříve. Dělníci začnou s opravami v pondělí 19. února. Na Rádiu Kroměříž také přinášíme rozhovor se starostou města o možných komplikacích, které s opravami nastanou. Poslouchejte ve čtvrtek 15. února v 10:00 na Rádiu Kroměříž.  

Oprava začne od obchodního domu Baťa až po ulici Dobrovského a Farní
 
V první etapě, která je plánovaná na letošní rok, čeká oprava úsek od obchodního domu Baťa až po křižovatku s ulicemi Dobrovského a Farní. Po VaK by od 1. května měla nastoupit plynárenská skupina innogy. Na 1. července je pak plánováno zahájení opravy povrchu ulice, kterou obstará město. Zbylá část ulice je plánována na rok 2019.

Aktuální informace lze získat ve středu 14. února na veřejném projednání

Bližší informace o celé akci lidé mohou získat na veřejném projednání, které se uskuteční ve středu 14. února v 16:00 v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Velkém náměstí. Město pořádalo veřejné fórum k opravě Vodní i loni v listopadu. Během stavby pak zájemci získají aktuální informace v informačním středisku, které nebude nakonec zřízeno ve Farní ulici, ale lidé ho najdou ve Vodní ulici v pronajatých prostorách domu číslo popisné 54.

Obchodníci musejí počítat i s komplikacemi při zásobování 

Ulice bude po dobu stavby průchozí, zajištěno bude zásobování obchodů i odvoz odpadů. Zemina z výkopů se bude z ulice odvážet většinou přes Velké náměstí pryč. Zpět do výkopů půjde kamenná drť. Obchody a nemovitosti, u nichž se bude aktuálně pracovat na přípojkách, zůstanou přístupné díky mostkům. Možné uzavírky by neměly přesáhnout dva dny. Obchodníci musejí počítat i s komplikacemi při zásobování, přijdou i o možnost záboru veřejného prostranství.

Po dohodě s památkáři zůstane zachován historický ráz ulice

„Všichni se budeme snažit o to, aby omezení trvala co nejkratší dobu,“ dodal kroměřížský starosta Jaroslav Němec. Poté, co plynaři položí nové potrubí, začne s opravou povrchu ulice město. Po dohodě s památkáři zůstane zachován historický ráz ulice. Po obou stranách tak budou chodníky z pásových žulových desek, komunikace bude z žulových kostek. Chodníky budou širší na úkor komunikace. Město by první etapa prací měla odhadem stát šest milionů a druhá sedm milionů korun.