Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu s Alčou Vitochovou

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Muzeum Kroměřížska má novou ředitelku

17.01.2020

Novou ředitelkou Muzea Kroměřížska, krajské příspěvkové organizace, se s účinností od 1. února stane Martina Miláčková, která ve funkci nahradí Jiřího Stránského odcházejícího do penze.

„Paní magistra Martina Miláčková vyhrála výběrové řízení a věříme, že v čele organizace uplatní své odborné znalosti a zkušenosti i manažerské schopnosti. Zároveň chci poděkovat magistru Jiřímu Stránskému za mnoholetou kvalitní práci na pozici ředitele Muzea Kroměřížska,“ řekl radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

Martina Miláčková pracuje od roku 2006 pro Muzeum umění Olomouc, kde do roku 2014 působila jako správce a kurátor sbírek a od roku 2014 až doposud jako vedoucí oddělení Arcidiecézní muzeum Kroměříž. Aktivně se podílela na řadě významných výstavních projektů Muzea umění Olomouc, přispívala do oceněné muzejní publikace a redigovala dvě odborné knihy. Vystudovala teorii a dějiny výtvarných umění na Univerzitě Palackého v Olomouci a muzeologii na Filozofické fakultě MU Brno.

Foto: Zlínský kraj