Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Poutní dny v Kroměříži 2014

10.04.2014


Čtvrtý ročník Poutních dnů v Kroměříži se uskuteční ve dnech 11.–12. dubna 2014 u příležitosti tradiční pouti k Panně Marii Bolestné. Slavnostní bohoslužbě v kostele sv. Mořice bude v pátek 11. dubna v 9:30 předsedat arcibiskup olomoucký Mons. Jan Graubner.

Myšlenka na uspořádání Poutních dnů v Kroměříži se zrodila již v roce 2011. Jde o souhrn několika akcí, které probíhají vždy v rámci tzv. Květného pátku, kdy se v Kroměříži koná pouť k Bolestné Panně Marii. Jedná se vlastně o takové pomyslné zahájení poutní sezóny v Čechách a na Moravě. Zároveň se touto akcí otevírá turistická sezóna v Kroměříži.


Na co se v rámci akce můžete těšit?

Poutní slavnost Panny Marie Bolestné v chrámu sv. Mořice
Liturgický a duchovní program farnosti sv. Mořice

Miniveletrh poutních míst v Muzeu Kroměřížska
Komplexní prezentace nejen českých a moravských poutních míst, sakrálních cílů, ale i dalších subjektů působících v oblasti církevního turistického ruchu. Více informací o miniveletrhu naleznete ZDE >>

Speciální prohlídky a akce pro návštěvníky Arcibiskupského zámku a zahrad 
Prohlídka památek zapsaných na seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO - za zvýhodněné vstupné (50 % sleva na vstup). 

Poutní jarmark lidových řemesel na Velkém náměstí
Prezentace tradičních řemeslných výrobků, kulturní program a další akce. Více ZDE >>

Odborný workshop 
Letošním tématem je "Pouť po zelené aneb jak využít duchovního a přírodního rozměru poutních míst k jejich prezentaci a propagaci"

Účast na workshopu již přislíbili velmi zajímají hosté, např. katolický kněz, biolog, účastník výprav na Antarktidu a profesor na Univerzitě Karlově Mgr. Marek Orko Vácha Ph.D., Mgr. Petr Hudec z Matice Velehradské, ředitel slovenského sdružení FEMAN, pracující pro Spišskou kapitulu - Ing. Eduard Buraš, vedoucí stálého sekretariátu Evropské kultruní stezky sv. Cyrila a Metoděje ing. Martina Janochová a Ing. Martin Peterka, projektový manažer Zlínského kraje, který bude mj. prezentovat praktické kroky Zlínského kraje k vybudování poutní trasy ze Šaštína-Stráží ke sv. Antonínku do Blatnice, potažmo Na Velehrad. Odborný workshop byste si proto neměli nechat ujít!

Program poutních dnů v Kroměříži 2014 ke stažení ZDE >>
 
Brožurka s podrobnějšími informacemi ke stažení ZDE >>

Související fotografie