Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

FLORIA LÉTO - Výstaviště Kroměříž

29.07.2022

Svátek pro všechny zahradníky a zahrádkáře se blíží - Floria Léto 2022 bude na výstavišti Kroměříž od pátku 12. srpna až do neděle 14. srpna, každý den od 9 do 17 hodin.

Na kroměřížském výstavišti proběhne od 12. do 14. srpna již 46. ročník celostátní výstavy nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře – Floria Léto 2022. Návštěvníci nakoupí vše potřebné pro dům a zahradu. Desítky českých i zahraničních prodejců nabídnou okrasné rostliny, bylinky, zeleninu, zahradní nářadí či řemeslné výrobky.

Pavilon A se promění v květinový svět, kde bude pro návštěvníky připravena velkolepá expozice tvořená z desítek tisíc květin na téma "Květinový svět v obrazech". Tým aranžérů pod vedením floristky Kláry Franc Vavříkové a zahradního architekta Vojtěcha Zahradníka vytvoří sedm florálních obrazů z květin vrcholného léta. Tisíce mečíků, lilií, jiřin a slunečnic dotvoří známé obrazy s květinovou tématikou od světoznámých malířů jako Vincent van Gogh, Claude Monet, Gustav Klimt a další...

Kromě květinového aranžmá se mohou návštěvníci těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici sukulentů, či výstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva. Nejen mužskou část návštěvníků zaujme výstava moderní i historické zemědělské techniky a pro malé zahradníky bude otevřen unikátní Dětský svět, který nabízí desítky venkovních i vnitřních zábavních atrakcí.

V sobotu a neděli budou po celý den probíhat v hale B závody v králičím hopu - Floria Hop! Těšte se na stovky vycvičených králíků, kteří Vám předvedou skok do výšky nebo běh přes překážky. Tuto originální disciplínu si rozhodně nemůžete nechat ujít.

Otevřeny budou obě výstavištní restaurace i mnoho občerstvovacích stánků. Komfort návštěvníkům zajistí i parkovací plocha pro více než dva tisíce automobilů. Po celou dobu výstavy je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný a hudební program.

HUDEBNÍ DOPROVODNÝ PROGRAM:
pátek 12. srpna 11:00 – 14:00 BLUDOVĚNKA
sobota 13. srpna 11:00 – 14:00 JOŽKA ŠMUKAŘ s cimbálovou muzikou
neděle 14. srpna 13.00 – 14.00 VESELÁ TROJKA

Více je ZDE