Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Cestovatel Ladislav Zibura vám bude vyprávět příhody z cest po Kavkaze

03.09.2018


Do hulínského Městského kulturního centra zavítá oblíbený cestovatel Ladislav Zibura. Tento mladík svým vyprávěním o cestách po exotických končinách plní nejen stránky knih, ale také sály kulturních domů. V čem se odlišuje od svých cestovatelských kolegů? A proč na něj v Hulíně ve čtvrtek 6. září zajít?

Ziburova vystoupení někteří označují za cestovatelskou stand-up show. A vážně by svou odlehčeností i pořádnou dávkou improvizace šly vystihnout těmito slovy. Už jeho první přednášky tohoto druhu, se kterými začal v dubnu 2015, a na kterých své obecenstvo provedl z bulharských hranic přes Turecko do Jeruzaléma, si získaly své renomé bez větší propagace. Místo sáhodlouhých historických a kulturních výkladů se totiž zaměřuje na sdělování svých dojmů a zážitků – a publikum se baví, ale také ledasco dozví.

Původně poklidná cesta po Gruzii a Arménii se vymkla kontrole

A stejně tak tomu bude i první zářijový čtvrtek v Městském kulturním centru Hulín. Tentokrát vás Ladislav Zibura vezme na cestu po tajemném Kavkazu, kde se protíná atmosféra východní Evropy a Orientu. To, co se bylo původně plánováno jako poklidný výlet, se zvrhlo ve strastiplné překonávání tamních pahorků, namáhavé cyklistické výšlapy a přípitky na zdraví spolu s místními. Bude vám vyprávět, jak se na této pouti přiotrávil alkoholem, zabloudil na minové pole a zachraňoval osiřelá štěňátka. A snad vám také řekne, proč dokáže dostat záchvat smíchu při konzumaci mléčných výrobků.

Stokorunové vstupné můžete zakoupit zde