Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlínská filharmonie se představila v Dubaji

24.03.2022

Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů v tomto týdnu vystoupila na prestižní světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji. V pondělí 21. března se konal na výstavišti Národní den České republiky.

Filharmonie Bohuslava Martinů, kterou zastupoval smyčcový komorní orchestr a Žesťová harmonie, zahrála převážně skladby českých autorů, například od Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka nebo populární píseň Škoda lásky od Jaromíra Vejvody. 

„Mám velkou radost, že zlínská filharmonie měla možnost představit se v rámci českého dne na veletrhu EXPO v Dubaji. Velký ohlas, který zde její vystoupení vyvolalo, svědčí o tom, že jde o hudební soubor světové kvality. Jsem na naše filharmoniky hrdý a děkuji jim za skvělou reprezentaci Zlínského kraji i celé naší země,“ uvedl hejtman Radim Holiš a dále dodal: „V rámci české delegace jsme se setkali se zajímavými lidmi, se kterými jsme navázali kontakt a v budoucnu chceme spolupracovat na společných projektech. Například s předsedkyní Akademie věd České republiky nebo se zástupci Univerzity Karlovy a Hospodářské komory České republiky. Díky této cestě jsem nasbíral další, a pro mě velmi důležité, mezinárodní diplomatické zkušenosti.“

„Koncert zlínské filharmonie v Dubaji byl velkým kulturním i emocionálním zážitkem. Věřím proto, že tento úspěch může vzbudit zájem o další kulturní organizace z našeho kraje, které mají rozhodně co nabídnout a tím šířit dobré jméno regionu,“ doplnila radní Zuzana Fišerová.

Atraktivní program obohatila spolupráce s Valašským souborem Kašava, který vyslal do Dubaje dva páry tanečníků. V rámci celodenního programu, který připravila společnost ArtProm, filharmonie spolu s tanečníky ještě vystoupila čtyřikrát v půlhodinových blocích před českým pavilonem. „Pro naši filharmonii byla čest být součástí tohoto projektu. Věřím, že jsme dobře reprezentovali nejen zlínskou filharmonii, ale i statutární město Zlín a Zlínský kraj. Expo 2020 je mimořádná událost celosvětového významu a je skvělé, že naše filharmonie byla jejím přímým účastníkem,“ řekl ředitel Filharmonie Bohuslava Martinů Josef Němý.