Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zámek Holešov očekává turistickou sezonu a má novinky

25.05.2021

V maximálním přípravném režimu očekává Zámek Holešov turistickou sezonu. Opět ji staví především na velkých výstavách, ale zaměřuje se také na turisty a cykloturisty, pro které připravil zázemí v rámci projektu Cyklisté vítáni. Ceny se však nezvedají, naopak – lidé uvidí zase něco nového a o prázdninách mohou přijít, přijet nebo přišlapat na kole sedm dní v týdnu.   
 
Největším projektem letošního léta na zámku v Holešově bude unikátní kolekce replik, faksimilí a reprodukcí nejtajemnějších předmětů všech světadílů. Současně poběží výstava Leonardo, interaktivní prezentace vynálezů a objevů renesančního génia Leonarda da Vinci, které si malí i velcí návštěvníci mohou vlastnoručně osahat. Obě výstavy začínají 3. června a potrvají do 29. srpna a jsou tradiční nabídkou letního programu pro celé rodiny. Otevřeny budou od pondělí do neděle od 9 do 17 hodin, 
 
Zámek Holešov se letos zaměří také na turistickou veřejnost, a proto o prázdninách rozšiřuje otevírací dobu i na pondělí. V základním okruhu přibude opět něco nového. V Panském pokoji se již připravuje instalace kolekce dobových fotografií hrabat Bruntálských z Vrbna, kterou pracovníci městského muzea vytvořili ze sbírek. K vidění budou snímky hraběcí rodiny fotografované nejen v zámecké zahradě od poloviny 19. století. V prohlídkovém okruhu barokní památkou zůstává hvězdárna, která byla zařazena loni. Další prohlídkové okruhy, které zámek spojují s blízkou kovárnou a synagogou, se nemění.
Nabídka se sice rozšiřuje, ceny však zůstávají stejné jako v roce 2020. Turisté za prohlídku holešovského zámku zaplatí 100 Kč, děti od 6 let 60 Kč a rodina 240 Kč. Oproti tomu například za nejdelší holešovský prohlídkový okruh, který nabízí zámek, synagogu a kovárnu, to bude základní 220 Kč a snížené 110 Kč.
 
V letním kulturním programu holešovského zámku nebudou ani letos chybět koncerty a festivaly. Koncerty 6. června zahájí na zámeckém nádvoří Tomáš Kočko & Orchestr, na místo Holešovské regaty, která se v důsledku pandemie přesouvá na rok 2022, připravuje kulturní středisko s regionálními kapelami dvoudenní hudební maraton. Tradiční Festival židovské kultury se letos koná od 20. do 25. července a od 6. do 15. srpna následuje Letní škola barokní hudby. Letní program vygraduje na konci srpna Dožínkami mikroregionu a Dny města.  

Z menších výstav můžeme zmínit tradiční happening regionálních výtvarníků Letní iluze, mezinárodní výstavu gladiol a za zmínku jistě stojí podzimní výstava slavného českého fotodokumentaristy Jindřicha Štreita, která se bude konat u příležitosti jeho 75. narozenin.

V roce 2020 navštívilo Zámek Holešov, jeho výstavy a další památky města, které jsou ve správě holešovského kutlurního střediska, přes 44 tisíc návštěvníků. Snahou organizátorů holešovské kulturní nabídky je dosánout mimonálně stejného čísla také letos. 

Související fotografie