Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Oblíbený multižánrový hudební festival Busfest se vrací

03.05.2021

V červnu bude možné na zlínských silnicích potkat nezvykle hlučný trolejbus. Proč? Bude v něm totiž hrát živá kapela. Blíží se zkrátka dvanáctý ročník „Ujetého festivalu“.

Že jste o Busfestu ještě neslyšeli a ptáte se, co má hudební festival společného se zlínskými trolejbusy? V případě této akce úplně všechno. Jedná se totiž o v Česku jedinečnou hudební událost, kterou každoročně organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. 

Standardně do zlínských ulic vyjíždějí tři busfestové trolejbusy, z nichž v každém odehrává svůj koncert jinak žánrově orientovaná kapela. Z důvodu jejich omezené kapacity je tato akce exkluzivní, a tak se každoročně do prodeje dostává maximálně 300 vstupenek. 

Tento ročník však v mnoha ohledech nebude stejný jako ty předchozí. Kvůli aktuální koronavirové situaci bude letos v online podobě a bez vstupného. Může se jej proto zúčastnit úplně každý správný milovník skvělé hudby přímo ze svého obýváku. Bude se jednat o předtočený video záznam koncertu z jedoucího trolejbusu, a to s vynikající kvalitou zvuku. Ten bude 4. 6. 2021 v odpoledních hodinách zveřejněn na youtubovém kanálu Busfestu. Festival se poté přesune na sociální sítě, kde bude v živém vysílání pokračovat afterparty. Jména interpretů zatím zůstávají zahalena tajemstvím, ale bezesporu se bude opět jednat o někoho, koho prostě budete chtít slyšet.

Veškeré informace proto sledujte ZDE