Právě posloucháte: Soutěž "Tohle Radio Žeru"

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Ševci doma uhráli bod s Jabloncem, Baroš slavil tři branky

05.08.2018

Utkání se hrálo dlouho bez branek, až v 70. minutě otevřel skóre duelu hlavičkou Považanec. Jablonec tak vedl 1:0 a ševci museli dát vše do útoku. Dlouho se hosté bránili úspěšně, až v 90. minutě trefil Jakubov tyč a odražený balón dorazil do sítě Jean-David Beauguel. Zlínští tak zachránili bod za remízu 1:1.

Oba týmy hned na začátku provětraly obrany svých soupeřů, ale první vážnější šanci měl Lischka. Ten se dostal do zakončení hlavou po rohu. Míč odrazil od země, ale branku Dostála naštěstí netrefil. Chvíli poté však napřáhl k technické střele z dálky Jovovič a jeho povedená rána trefila břevno. Ve 22. minutě centroval ze strany Hnaníček, míč dopadl na hlavu Poznara, který poslal svou hlavičku těsně nad branku.

Ve 25. minutě převedl krásné sólo přes tři hráče Matejov, přiťukl míč ještě do strany a následný centr do vápna hlavičkoval Beauguel mimo. Poté se opět předvedl Matejov, který poslal nadýchaný centr na zadní tyč, kde si na hlavičku počíhal Beauguel, ale branku opět přestřelil. Ve 38. minutě se dostal ke střele z otočky Doležal, ale jeho pokus z kraje vápna skončil vysoko nad.

Na konci poločasu měli ševci velkou šanci. Bartošák posunul míč ze strany do vápna, tam ho Beauguel přenechal Jiráčkovi, jenž se z první opřel do balónu a jeho pokus proskákal jen těsně kolem tyče jablonecké brány. První poločas tak skončil 0:0.

Začátek druhé půle byl poněkud vlažnější. Poté přebrali iniciativu ševci a v 62. minutě se po pěkné kombinaci dostal do zakončení Jiráček, jenže branku přestřelil. A tak přišel trest. V 70. minutě se k centru ze strany dostal střídající Pleštil, jenž poslal centr do vápna, na který si naskočil Jakub Považanec a umístil ho k tyči zlínské brány. Dostál byl bez šance a hosté vedli 1:0.

Chvíli na to se pokoušel o odpověď Beauguel, jenž sklepl centr Holíka, ale mířil vedle. Po něm to zase zkusil pro změnu Traoré, který natáhl k ráně z nějakých pětadvaceti metrů, ale jeho pokus šel mimo. V 85. minutě zachránila Zlínské od gólu branková konstrukce. Holeš se dostal do zakončení ve vápně, ale trefil bližší tyč.

Když už se blížil konec utkání, dali ševci všechno do útoku. Jablonec se stáhl dozadu a Zlín vsadil na jednu kartu. Po centru do šestnáctky se k míči dostal střídající Alexander Jakubov, ten se ocitl na před malým vápnem a svou střelu otřel o tyč. Naštěstí byl u dorážky jako první Jean-David Beauguel a ten doklepl míč do sítě. Letná byla na nohou a ševci to v nastaveném času opět zkoušeli ještě zvrátit na svou stranu. Hosté se však ubránili a tak skončil zápas remízou 1:1.

Michal Bílek: Jablonec v úvodu držel více míč. My jsme se do hry dostávali hůře, přesto jsme si dokázali vytvořit dvě vyložené šance. Jednu měl Beauguel, druhou Petr Jiráček v poslední minutě prvního poločasu. I přes to úmorné vedro se hrálo utkání plné nasazení a mělo vysokovou kvalitu. Můžeme být spokojení. Dali jsme zase gól v poslední minutě, takže ten bod bereme.

Večer jednoho muže. Duel Baníku s Příbramí se stal galakoncertem kapitána Milana Baroše, který pří vítězství 3:0 soupeře skolil čistým hattrickem. Na druhý hattrick v barvách Baníku mu postačilo pouhých 46 minut hry a nebýt ještě několika výborných zákroků příbramského brankáře Švengera, mohlo být branek klidně i více.
Zatímco Robert Hrubý už po nepříjemném zranění žeber usedl mezi náhradníky, Václav Procházka zůstal ještě v civilu a kouč Bohumil Páník dal důvěru totožné základní sestavě jako na Slovácku.

A ačkoliv Příbram v duchu předchozích dvou utkání nastoupila i na Městském stadionu s otevřeným hledím, Baník jí za snahu o útočný fotbal rychle vytrestal: Milan Baroš v 5. minutě prokázal svoji extratřídu, zády k bráně si na prsou ztlumil centr Lukáše Pazdery a přes hlavu zaskočil gólmana Švengra. Úchvatný moment a jubilejní 50. Barošův gól v první lize!

Lepší start v nesnesitelném vedru domácí asi nemohl potkat. Baník se dostal do pohody a nebezpečím zaváněly i pokusy Holzera a Jiráska. Ale opět skóroval znovu až Baroš, který se ve 22. minutě zavěsil na volný přímý kop Martina Filla a hlavičkou trknul balon podél brankáře do sítě.

Baník už tím spíše v ukrutném vedru nemusel bláznit a mohl spořit síly. Příbram dvakrát pohrozila zásluhou rychlonohého Matouška, ale v obou případech mu zatrhli cestu k bráně Fleišman a Pazdera.

Druhá půle už se nesla zcela po herní linii Baníku. Hlavně kapitán Baroš stále neměl dost a obranu Příbrami větral jako zamlada. Když mu v 51. minutě předložil Diop balon jako na zlatém podnosu, Baroš poděkoval přesně mířenou bombou pod břevno a po pěti a půl letech se mohl radovat z hattricku v baníkovském dresu.

Góly mohly být klidně i čtyři. Ale další Barošův projektil v 61. minutě Švenger zpacifikoval a stejně to dopadlo i o čtvrthodiny později.

I tak baníkovci dohrávali v pohodě. Nakonec možná až moc velké, čehož málem využil šest minut před koncem Průcha, ale zblízka hlavičkoval jen do boční sítě a Baník na Městském stadionu drží už 315 minut bez inkasované branky.

BOHUMIL PÁNÍK: "Milan Baroš dnes znovu ukázal svůj formát. Obzláště ty první dva góly byly pro vývoj velice důležité. Podali jsme ucelený výkon, pomohla nám první branka a mužstvo si začalo věřit. Ale Příbram ze začátku zlobila, měla tam tři situace, kdy to měla nalité. Na rozdíl od nás jim to tam ale nespadlo.

Zdroj: oficiální web