Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlín nyní čeká čínský klub Guangzhou Evergrande Taobao F. C.

01.07.2018

V neděli čeká ševce druhé přípravné utkání v rámci rakouského soustředění. Po remíze 1:1 s maďarským Ferencvároscem na Zlín nyní čeká čínský klub Guangzhou Evergrande Taobao F. C. Zápas začíná v 17 hodin na fotbalovém stadionu ve městě Retz.
Guangzhou je úřadujícím šampiónem čínské ligy. Titul už slavil celkem sedmkrát a všechny je vyhrál v posledních sedmi letech. Sedm let tak vládně čínskému ligovému fotbalu. Dvakrát také vyhrál asijskou Ligu mistrů a dvakrát obsadil čtvrté místo na Mistrovství světa klubů. Podle časopisu Forbes, se jedná o nejhodnotnější čínský klub s hodnotou 282 miliónů dolarů (k roku 2015). 

Není tak divu, že si může dovolit najmout skutečně hvězdné hráče, či trenéry. Tým nyní koučuje slavný obránce Fabio Canavaro. Jinak je však tým v letošní sezoně tvořen především čínskými hráči. Dříve zde ale působili slavní brazilští hráči Robinho a Paulinho, který momentálně válí i na mistrovství světa v Rusku. Čtrnáct utkání zde odehrál i italský mistr světa Alberto Gilardino.  

V současnosti se tým kouče Fabia Canavara nachází na páté příčce čínské nejvyšší soutěže se ziskem osmnácti bodů v jedenácti duelech. Na první Šanghaj ale ztrácí jen pět bodů. Nejlepšími střelci mužstva jsou oba Brazilci – Alan a Goulart, kteří nastříleli shodně šest branek. Druhý jmenovaný navíc přidal ještě dvě asistence.  
 
Zdroj: Oficiální web klubu