Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Češi mají jasno, čtvrtfinále hrají s Američany

15.05.2018

Vývoj základní skupiny v Herningu byl zamotaný, ale čeští hokejisté nakonec na soupeře pro čtvrtfinále moc dlouho nečekali. Rozhodl duel Američanů s Finy, který ovládli hráči Suomi a zajistili si první místo. Druhý končí tým USA, který ve čtvrteční bitvě play off vyzve právě český národní tým. S otazníkem zatím zůstává čas utkání, ten bude jasný až dnes večer, jakmile definitivně doběhne do cíle základní část šampionátu.

Hokejisté dopředu počítali s tím, že na ně vyjde někdo ze silné světové trojky Finsko, USA, Kanada. Variant bylo víc, nezbývalo než čekat. "Raději jsme se připravovali na všechny možnosti, videokouč Denis Havel připravil materiál o každém týmu," uvedl hlavní trenér Josef Jandač. Generální manažer Jiří Fischer a asistent Jiří Kalous odjeli v úterý na bitvu Američanů s Finy, byla to dobrá volba. Viděli v akci příštího protivníka národního týmu.

Hokejisté Spojených států jsou čtvrtfinálovými soky českých hráčů pravidelně. Na MS 2016 v Moskvě se radovali 2:1 po nájezdech, letos na olympiádě v Koreji pro změnu ve stejné disciplíně uspěli naši reprezentanti (3:2 po nájzdech). Svěřenci trenéra Blashilla v Dánsku uvedli úvodním skalpem Kanaďanů, nakonec první příčku ve skupině neudrželi. "Vybrat si soupeře je hrozně těžké, ale já si přál právě Američany. Ve čtvrtfinále jsme je skoro vždycky porazili. Navíc v minulosti jezdili na šampionáty jako na výlety. Nechci je podcenit, pro mě to je soupeř, kterého jsem si přál," řekl upřímně.

Tým USA je trochu nečitelný. Nechybějí v něm hvězdy jako Patrick Kane, Johnny Gaudreau nebo Dylan Larkin, jenž hraje čtvrté MS v řadě. Kouč Blashill má k dispozici i několik mladíků. "Zámořské týmy jsme nepotkali, může to být otazník pro ně i pro nás," zmínil Špaček. "Máme hodně mladé mužstvo, soupeř ale taky. Bude to hodně o bruslení. Herní vyspělost můžeme mít možná větší my. Uvidíme."

Zatím není jasné, zda se čtvrtfinále uskuteční od 16:15, nebo 20:15. Rozhodovat bude i přání televizních společností, IIHF oznámí přesný rozpis dnes kolem 23. hodiny. "Každému vyhovuje něco jiného, myslím, že ve čtvrt na pět je zápas ideální," uvedl kapitán Červenka. "Ale na druhou stranu je to jedno. Chceme vyhrát a vůbec nezáleží na tom, v kolik se bude hrát," doplnil závěrem.

Zdroj: Oficiální web hokeje