Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hanácká Slavia i Spartak Hulín na domácích hřištích bodovali

13.05.2018

Spartak do Uherského Brodu přijel povzbuzen posledními dobrými výsledky, na které chtěl navázat. Domácí Brod na Orelském stadionu, který pamatuje dokonce i druhou ligu v 90.letech, naopak doma ve středu prohrál s Petřkovicemi 0:3 a to chtěl odčinit. Zápas pro Spartak měl i trochu historický nádech, neboť muži na zdejším stadionu hráli naposledy 10. září 2005 a prohráli zde 3:2, o naše branky se postarali tehdy David Jedelský a Jiří Kopunec. Z tehdejší sestavy Spartaku pamatuje zápas už jen stoper Jaroslav Zlámal. Od té doby v Brodu hráli leda mládežnické týmy, a to zejména tým dorostu.

Hodnocení trenéra: Dnes to byl další zápas o 6 bodů, protože s Brodem jsme byli v kontaktu. Jsem rád, že jsme navázali v disciplíně a v nasazení na poslední dva zápasy a že si odsud odvážíme 3 body. Myslím si, že zaslouženě, byli jsme fotbalovější, vytvářeli si více šancí. Bohužel nám nešla dnes finální přihrávka, takže jsme dlouho vedli jen 1:0. Druhý poločas jsme chtěli hrát stejně aktivně, domácí hru zjednodušili, hráli nákopy do vápna. Možná po střetu domácího útočníka s brankářem se kopala penalta, kterou Dostál zlikvidoval. Jinak si myslím, že jsme domácí do žádných šancí nepouštěli. Ti zahrávali a hrozili jen ze standardních situací, které dokážou proměnit, mají na to typy hráčů. Na 2:0 jsme zvýšili po individuální akci Vaška Ondřejky, kdy ukázal svou fotbalovost. Bohužel 3 minuty před koncem si necháme dát branku, kdy propadne jeden nákop a domácí ožili. Naštěstí po jednom z brejků se nám v poslední minutě podařilo Rožkem dát branku na 3:1 a myslím si, že zaslouženě odvážíme 3 body.

Domácí Hanáci chtěli proti Hanákům z Olomouce po nějaké době naplno bodovat, což se jim nakonec podařilo. Výhra se však nerodila lehce. Odpor posledního celku tabulky MSFL zlomil až šťastný gól, kdy centr Jelečka z trestného kopu lízl hlavou hostující obránce Horka a brankář Kubica byl bez šance. O druhý gól se v samém závěru postarali mladíci, když Cupák perfektní kolmicí vyslal Vasiljeva, který utekl obráncům a mazácky podél Kubici definitvně rozhodl o tom, že tři body zůstanou doma.
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - 1.HFK OLOMOUC 2:0 (0:0)

Zdroj: Oficiální weby klubů