Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Pořad "Živě z Domu kultury" s Hozou Duškem a

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Mančaft HK Kroměříž a fanoušci chtějí jediné, v sobotu doma zvítězit

13.03.2018

S nejlepším týmem Krajské ligy mužů, s momentálně neochvějnými Boskovicemi, budeme doma o historický zápis, o postup, jenž by uhranul laika a nadchl letité experty, praktiky a zasvěcené, bojovat v sobotu 17. března v 17:00. 

Chceme pak vtrhnout do páté bitvy v Boskovicích, od 17:00 v neděli 18. března. Vydolovat z příkrovu nevíry, umírněných soudů tu nejkrásnější metu, pocítit zázrak snu, který se naplní, ač ráno skončil a my v jeho slib nevěřili. 

Hrajeme v sobotu o 5. zápas a v neděli pak chceme do finále! Na úkor Boskovic, na úkor mistra, obhájce titulu i půlmistra. Chceme přepsat dějiny svého klubu, chceme, aby naši lidé s námi "řvali" při finále play-off!

Brána do finále! Semifinále play-off Krajské ligy mužů otevírá už čtvrtou kapitolu a mančaft a fanoušci chtějí jediné... V sobotu doma zvítězit, za každou cenu přehrát či udolat obhájce titulu Boskovice! Vynutit si výhrou už poslední, pátý duel, v neděli v Boskovicích! Hanáci mají nejlepší formu za celou sezonu a boskovické Minervy se nebojí... Máme velká srdce bojovníků, jsme silní na všech postech, protože makáme a dřeme do úmoru. A pakli kdo chybuje, prchá už na místo činu kamarád, aby trhlinu zacelil. Nejsme v sérii favoritem, ale "hokejovou válku play-off" často rozhoduje srdce... A to my rozhodně máme.

Semifinálové série play-off se hrají na tři vítězství, mohou tak nabídnout až 5 výbušných, nesmiřitelných bitev. Podceňovaní Hanáci počátkem února obdělali svoji gólovou zahrádku a vypěstovali výtečné výkony a důležité výsledky. Z posledních sedmi utkání se sklonili jenom dvakrát – nejtěsnějšími nezdary právě v Boskovicích. V 1. duelu semifinále  podlehli až v prodloužení (čtyřikrát jsme vedli) a ve 3. zápase to otočila Minerva na 5:3. Doma jsme od února nasypali do klubové pokladničky 3 domácí výhry v jedné řadě. Podotýkám, že opravdu s těžkými soupeři. Břeclav jsme rozbili 17:1, čtvrtfinále play-off s Ostrohem jsme uzavřeli vítězstvím 8:5 a minulou sobotu po kouscích a trpělivě, povzbuzeni absolutní poctivostí, hraničním výkonem kolektivu, pokořili Boskovice 3:1.

V mužstvu se objevila řada nových prvků, předností, jež jsme v několika těžších fázích sezony marně hledali. Nemám na to, abych všechny našel a vyjmenoval... Ale líbí se mi třeba mimořádná bilance vstupů do utkání... Po neděli v Boskovicích platí, že úvodní zápasovou trefu dala Kroměříž už posedmé!

Křišťálově vzácný je přínos kanonýra Patrika Zavřela, autora jedenácti branek v posledních sedmi duelech... Sladkým probuzením do perného, ale úspěšného dne je střelecký comeback Milana Merty, jenž za stejný počet náročných bitev skóroval devětkrát! Veliký, veliký zápas hrál (nejen) teď v neděli obránce Jiří Osina. Byl u všech tří gólů HK Kroměříž... A brankáře máme rovněž výborné! Za nemocného "Oldu" Svobodu zaskočil v sobotu Vlastík Karola způsobem dočista strhujícím.

Omlouvám se, že jsem někoho z našich statečných řad jmenoval, protože pochválit a ocenit zasluhují všichni! "Všichni dobří Hanáci." Bojují svorně, stmeleně, jako jeden muž. 

Přijďte se, drazí Kroměřížané a početní přespolní, přijďte, všichni milovníci ledního hokeje, na absolutní vrchol sezony! Podpořte Hanáky v závěrečných bitvách semifinále. Čtvrtý duel hostí Kroměříž v sobotu 17. 3. od 17:00. Věříme, že vybojujeme pátý duel, hned v neděli (od 17:00) v Boskovicích! Máte v cajku vozidla? Chceme spojit svoje hlasy, přispět k výhrám svého týmu v sobotu i neděli.

Zdroj: HK Kroměříž