Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Pořad "Živě z Domu kultury" s Hozou Duškem a

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Futsalová sezóna je minulostí a zlínský univerzitní tým skončil na 5. místě

12.03.2018

Futsalové období skončilo a s tím přichází zhodnocení uplynulé sezóny. Jelikož jsme v minulém roce měli ve vysílání futsalisty z univerzitního týmu VŠSK FUTSAL ZLÍN, přinášíme právě od nich posezónní hodnocení, ke kterému se postavil hráč Pavel Krajča.

Mančaft odehrál zajímavé utkání v podzimní části a to s FK ERA-PACK Chrudim, v rámci Poháru FAČR (1:6). Nejvyšší prohra v jarní části přišla od Bazooka CF Uherské Hradiště, kdy toto derby skončilo skórem 10:4. Naopak velice podařené utkání měli v Brně, kde porazili vysoko 10:7 FC Atraps-Hombres Brno. Poslední zápas sezóny odehráli hráči s univerzitním týmem VŠB TU OSTRAVA s výsledkem 5:3.

Jak hodnotíš sezónu? 
"Sezónu nehodnotím vůbec špatně. Spíše naopak. Po některých odchodech před začátkem sezóny jsme museli vhodně doplnit kádr o nové či staronové kluky a musím říct, že si tým skvěle sedl. Největším pozitivem byl příchod nakonec nejlepšího střelce týmu Zdeňka Konečníka. Nicméně stejně tak dobře do týmu zapadli i další noví kluci. 

Jednalo se o nejvyrovnanější sezónu 2. ligy během posledních let a proto vidím konečné 5. místo jako velmi dobré

Když se ohlédneš zpět, co tě s odstupem času mrzí?
Mrzí mě samozřejmě některá utkání, především ty domácí, kde se dalo vytěžit více a tím se v závěru sezóny poprat o první trojku. Mám na mysli domácí utkání s Atraps-Hombres, kde jsme obdrželi gól 16 vteřin před koncem na 5:6 a domácí utkání s VŠB, kde nám chyběl brankář a i přes skvělý výkon hráče Daniela Spurného v bráně jsme prohráli pouze o gól. Ale v konečném důsledku jsme za sebou nechali mnohem ambicióznější týmy, navíc jsme obě utkání prohráli pouze s VŠB Ostrava, se zbylými týmy jsme minimálně jedno utkání remizovali či vyhráli. Proto sezónu hodnotím velmi kladně.


Splnili jste cíle, které jste si stanovili? 
S tím, jak náš tým funguje, hlavně po finanční stránce, si neklademe velké cíle a jdeme od sezóny k sezóně. Byla to již naše třetí sezóna a ještě 2 dny před uzavřením přihlášek jsme nevěděli, zda ji přihlásíme nebo nikoliv. Proto náš cíl pro tuto sezónu byl poskládat kvalitní tým a bojovat o horní polovinu tabulky, tzn. udělat lepší výsledek než v loňské sezóně, což se splnilo. Navíc jsme měli opět možnost si zahrát osmifinále poháru a opět jsme přivítali Chrudim, takže to byl pro nás další futsalový svátek a moc jsme si to užili.


Když teď skončila sezóna, co to pro váš tým znamená, co bude, než začne další? 
Momentálně nám všem klukům startuje fotbalové jaro, takže se volně přesuneme k fotbalu a trošku odpočineme od haly. Nicméně bude to jen na chvíli, protože většinu z nás čeká na začátku května kvalifikace na České akademické hry. Naším cílem je zvítězit a postoupit do červnového finále.


A které utkáni hodnotíš jako nejúspěšnější?
Nejúspěšnější utkání byly všechny, které skončily třemi body :-) Nelze určit jedno, protože v letošní sezóně jsme odehráli spoustu velmi dobrých zápasů. Nemohu nezmínit historicky první krajské derby a jednoznačné vítězství 4:1 s rivalem z Uherského Hradiště. Velmi dobré utkání jsme odehráli i v Hodoníně, kde jsme sice v uvozovkách jen remizovali, ale výkon celého týmu byl výborný. Dále pak zápasy, v nichž se nám zranil jeden z brankářů a vítězně je dochytal hráč z pole Dan Spurný, tzn. v Brně 2:5 a ve Vyškově 4:7. Těch dobrých utkání bylo mnoho, stejně tak ale jsme odehráli ty ne příliš povedené a určitě na nedostatcích z těchto utkání budeme chtít do příští sezóny zapracovat.

Autor: Haldinová, foto facebook