Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Vaclík dostal od City čtyři góly, Juventus ztratil výhru

13.02.2018

Vaclíkovu a Suchého Basilej porazil Manchester City 4:0. Juventus Turín si zkomplikoval situaci. První branka v Basileji padla ve 14. minutě. Druhý poločas za stavu 0:3 pokračoval slibněji pro hostující tým. Po změně stran se podruhé v zápase trefil Gundogan a zápas definitivně rozhodl 0:4.

City od začátku diktoval tempo a Vaclík hned v úvodu musel vyrazit hlavičku Fernandinha. Poté se domácí pokoušeli o penaltu, kterou sudí za pád Obertina neodpískal. První gól, poslali hosté na přední tyč přes obránce až za záda Vaclíka. Druhou branku přidal Silva, který si zpracoval míč na prsa a poté vystřelil mezi tři tyče. Vaclík si sice na míč sáhl, ale mimo branku ho nevytlačil. Třetí branka poločasu padla po nesprávném postavení domácí obrany. Vaclík neviděl ránu Aguera, který se schoval za obránce Suchého. V 53. minutě Gundoganova střela přesně do šibenice upravila na konečných 0:4. V závěru zápasu skvělým zákrokem Vaclík zabránil hattricku Gundoganovi.

Juventus nad Tottenhamem vedl během devíti minut 2:0, ale když střelec dvou branek neproměnil v nastaveném čase prvního poločasu penaltu, Tottenham zachránil remízu. Juventusu mohl vrátit vedení Higuaín, ale po faulu neproměnil penaltu. V 72. minutě Tottenham srovnal, když z přímého kopu zamířil přímo k tyči a nedal tak Buffonovi šanci.

Domácí: Vaclík – Lacroix, Xhaka, Suchý (C) – Lang, Frei, Serey Dié, B. Riveros – M. Elyounoussi (85. Bua), Stocker (71. Al. Ajeti) – Oberlin.

Hosté: Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph – De Bruyne (63. Silva), Fernandinho, Gündoğan – B. Silva, Agüero (86. Danilo), Sterling (57. Sané).

Basilej - Manchester City 0:4

Juventus - Tottenham 2:2

Autor: Haldinová, foto ilustrační