Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Přerov porazil Havířov 6:3, Prostějov prohrál s Vary

11.01.2018

Šlágr 38. kola WSM Ligy mezi Kladnem a Českými Budějovicemi byl dlouho vyrovnaný, nakonec ale plný zisk bodů pro jihočeský Motor zajistil v 57. minutě Miloslav Čermák. Budějovice se tak udržely v čele tabulky před dotírající karlovarskou Energií, která zdolala Prostějov. Vsetín porazil Benátky během dvou dní i podruhé, tentokrát vysoko 9:1! Třebíč doma dál válí, pokračuje i série přerovských Zubrů. Za pokračování šňůry jsou méně rádi na Slavii a v Ústí nad Labem.


Čtvrté vítězství v řadě si připsali hokejisté Přerova. Na domácím ledě se utkali s Havířovem a náramně se jim dařilo proměňovat šance. Trefili se hned šestkrát, a i když museli čelit mnoha nebezpečným akcím soupeře, v čele s výborně chytajícím Klimešem si došli pro triumf 6:3. V tabulce WSM ligy se tak dotáhli na kladenské Rytíře, kteří se momentálně drží na třetí pozici.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Dnes jsme maximálně spokojeni se ziskem tří bodů z domácího prostředí. Jsme spokojeni s výsledkem, co se týká hry, tam už to bylo z naší strany horší. Měli jsme ve hře výpadky a okénka. Soupeř ne nadarmo teď porazil Kladno, začal vyhrávat a šedesát minut se snažil s výsledkem něco udělat. Nejdůležitější jsou pro nás dnes ty tři body. Podržel nás brankář ve druhé třetině, kdy měl soupeř tlak a vytěžili jsme ze zápasu paradoxně maximum, na brejkové situace jsme se chystali. Ty jsme zužitkovali a udělali si ten rozdílový náskok. Jsme rádi, že se pořád v tabulce držíme tam, kde chceme.

Prostějov jel do Karlových Varů se záměrem zapsat třetí výhru v řadě, domácí zase měli v hlavě potenciální možnost vyhoupnout se do čele tabulky. První bezbranková třetina nepřiblížila k naplnění cíle ani jeden tým, druhá část už ale napověděla. A výrazně. Zejména pak její závěr. Zkraje druhého dějství otevřel skóre Rachůnek a těsně před odchodem do šaten udeřili v 39. minutě Balán a v 40. minutě Flek. Zkraje třetí části pak čtvrtou branku do sítě Jestřábů přidal Kverka. Energie si tak spravila chuť po prohře od Českých Budějovic, Prostějov prohrál potřetí z posledních čtyř duelů. 

HC ENERGIE KARLOVY VARY – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 4:0

Zdroj: Oficiální web hokeje, klubu