Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kapitán třetiligové Slavie Tomáš Matoušek postup do 2. ligy neřeší

09.01.2018

Tomáš Matoušek vedl třetiligové Hanáky v podzimní části naprosto špičkově. Po patnácti kolech je Hanácká Slavia, jako jeden z adeptů na postup, na třetí příčce tabulky MSFL. Kapitán sešívaných zhodnotil podzimní část a prozradil, jak je to s postupem. Slavia má v zimní přípravě naplánovaných dost zápasů a atraktivním soupeřem bude třeba Znojmo.

Když se ohlédneš zpět k podzimu, pokračovali jste stejně dobře jako na jaře, co byla hlavní příčina?
Důležité bylo, že kádr zůstal, až na malé změny pohromadě. V kabině se udělala výborná parta, takže to fungovalo v kabině i na hřišti a to je podle mě základ úspěchu. I když těch bodů mohlo být ještě více, ale třetí místo se ztrátou tří bodů na prvního, je dobrá výchozí pozice do jarních bojů.

Za týden začínáte přípravu, nemáte sice moc zvučné soupeře, ale určitě vhodné k testování nových hráčů, je tak? Který soupeř si myslíš že bude nejzajímavější?
Zimní přípravu nemá nikdo rád, ale musíme ten začátek přetrpět a pak už to bude dobré. Určitě nám dá do těla náš kondiční trenér Martin Snídal, protože tréninky s ním jsou hodně výživné.
Co se týče soupeřů, tak mám rád, když se hraje proti silnějším týmům. Tam se ukáže, kde máme slabiny, ale příprava je dlouhá a zápasů je tam dost, takže bude čas a prostor vyzkoušet nové hráče. Určitě zápasy s týmy Líšně, Skalice a Znojmo budou mít svou kvalitu a ukáží nám, jak jsme připraveni. Osobně si myslím, že zajímavý zápas bude se Znojmem.

Máš nějaké zprávy o posilách?
Nějaké zprávy o příchodech a odchodech mám, ale určitě teď nebudu ještě nikoho jmenovat, dokud není nic jisté. Ideální by bylo, kdyby nikdo neodešel, ale určitě nějaké změny přijdou.  Já jen věřím, že se případné odchody podaří adekvátně nahradit, aby to mohlo na jaře klapat, tak jako před rokem. Na zkoušku odejde určitě Honza Silný, se kterým jsme odehráli před Vánocemi zápas za Frýdek-Místek, já jsem se ale rozhodl zůstat ve Slavii.

Mluví se, že když vyhrajete ligu, tak budete chtít posunout fotbal v Kroměříži výš, je to tak?
Tak o tohle se vůbec nestarám a ani to není otázka pro mě. Já chci vyhrát MSFL a nic jiného mě nezajímá. Jestli se pak bude chtít postoupit, to už záleží na vedení. Přál bych si, aby se dařilo týmu, mně a aby se vyhrávalo.

Autor: Haldinová