Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hokejová reprezentace prohrála s Ruskem 5:2

12.11.2017

Zvláštní turnaj má za sebou česká reprezentace. První test před olympijskými hrami nedopadl zrovna pozitivně, dojem kazí poslední duel s Rusy, který Češi ztratili rozdílem třídy. Dařily se přesilovky, zaujali někteří jednotlivci. Ovšem otazníků zůstává až nečekaně dost. "Máme ještě jednu akci, na prosincový Channel One Cup vezmeme širší kádr. Pět pětek. A uvidíme, na koho to pak při nominaci 15. ledna padne," říká Josef Jandač.

Hlavní kouč byl po porážce se sbornou pochopitelně zklamaný. Jeho tým s Rusy nepodal výkon, jaký by byl žádoucí, dost hokejistů zůstalo za očekáváním. Potěšil návrat Klepiše, v obraně Nakládal. Své odehráli Jan Kovář, Radil, fungovalo spojení Birnera s Řepíkem. Do branky je nově k dispozici také Mazanec, jenž má za sebou solidní mezistátní premiéru. Ale celkově? Žádná sláva. Před vrcholem sezony má kouč národního týmu o čem přemýšlet...

Máte už v představu, jak bude vypadat kádr na prosincovém turnaji Channel One Cup? Kolik hráčů z tohoto výběru zůstane, kolik nových se zapojí?
Budeme hrát doma utkání s Finskem, takže bychom toho chtěli využít. Vezmeme pět pětek. Tři týmy postoupily do Ligy mistrů, zaplaťpánbůh za to, ale zase tam asi bude nějaká snaha, aby hráči zůstali v klubech. Potýkali se s tím i Švýcaři, ovšem ti teď měli ten první zápas turnaje doma. Určitě počítáme s tím, že bychom zařadili větší počet hokejistů.

Kteří další kandidáti jsou ve hře? Už dřív jste mluvil o Martinovi Eratovi, do Tipsport extraligy se vrátil Zbyněk Michálek.
Martin Erat pojede, jsme domluveni. Michálek hrál zatím málo zápasů, uvidíme, jak se do toho dostane. A jak se rozehraje.

Lze brát poslední duel na turnaji Karjala jako včasné varování před olympijskými hrami?
Doufám. Když prohráváme většinu soubojů a zaostáváme bruslařsky, musí to být pro každého hráče k zamyšlení. Jde o to, abychom v příštích zápasech proti Rusům byli ve všech směrech lepší. Každý z nás.

Podruhé v kariéře chytal za národní tým Marek Mazanec. Sice inkasoval pět branek, ale spoustu tutovek zlikvidoval. Jak hodnotíte jeho výkon?
Porážku s Ruskem rozhodně nemůžeme hledat v brankáři. Prokázal svoji kvalitu, jestli něco mohl s nějakým gólem udělat, tak možná s tím druhým. Jinak hromadu věcí pochytal.

Povedený návrat do reprezentace prožil Jakub Klepiš. Souhlasíte?
Výkonem, který na Karjale předvedl, se přiblížil olympijské nominaci. Uvidíme, co bude dál předvádět v lize. Ale rozhodně potěšil.

V mužstvu se objevili i mladí obránci Moravčík s Němečkem. Potěšili?
Němeček byl výš než Moravčík.

Zklamal celý tým, nebo spíš někteří jednotlivci?
To bych teď říkat nechtěl, musíme také respektovat sílu soupeře. Co mě zklamalo ale nejvíc, to byla hra pět na pět. Kromě jednoho gólu Švédům nám tam všechno napadalo v přesilovkách, prosazovali jsme se jen při početních výhodách. To je na jednu stranu samozřejmě dobře, ale pokud je méně vyloučených, nejsme schopni dát gól. Což byl problém.

Po nepovedeném utkání s Ruskem je těžké hledat pozitiva. Přesto, vidíte nějaká?
Ale jo. Byli tady kluci, kteří prokázali svoje kvality. Ale jmenovat bych moc nechtěl. Máme ještě jeden turnaj, abychom viděli další hokejisty. Někdo z tohoto týmu třeba dostane pozvánku znovu a pak uvidíme, na koho to 15. ledna padne. Koho vybereme na olympiádu.

Zdroj: Oficiální web hokeje, foto ilustrační