Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Šimon Chwaszcz o startu MSFL v drese Viktorie Otrokovice

12.09.2017

Šimon Chwaszcz jedna z letních posil třetiligové Viktorie Otrokovice promluvil na úvod soutěže o svých cestách a o novém klubu. 

"Jako každou přípravu tak i tuhle jsem začínal ve Zlíně, nejdříve jsem se začal připravovat s A-týmem, se kterým jsem měl i možnost být u vítězství v superpoháru, potom jsem se přesunul do juniorky, kde jsem se připravoval na případné hostování," rekapituluje start letní přípravy. Šimon dal o sobě vědět v uplynulém ročníku, kdy působil hlavně v béčku Ševců, ale nakoukl i do zápasů 1. ligy. Není tak divu, že zájem o něj v přestupovém okénku byl. " Měl jsem možnost být  2 týdne ve Znojmě, kde jsem nastoupil do třech zápasů, ale bohužel to nevyšlo. A tak jsem se vrátil do Zlína a vybíral jsem z určitých nabídek ve 3.lize a nakonec jsem se přesunul do blízkých Otrokovic," prozradil letní putování mladý útočník.

Jakoby to bylo včera, kdy byl Šimon spolu s Á-týmem Fastavu Zlín u výhry poháru Mol.
"Kdo ví, jestli se tam Zlín ještě někdy dostane. Takže to bude rozhodně svátek pro všechny Zlíňáky a já doufám, že se kluci s tím vypořádají dobře a budou skvěle reprezentovat náš klub tak i zemi.  Skupina se na první pohled zdá příznivá a všichni budou očekávat nějaké body, ale každý z těch týmu má svou kvalitu a myslím si, že to bude pro kluky hodně náročné," hodnotí los Evropské ligy pro zlínské fotbalisty. "Jako skoro každý fanoušek bych byl rád za klub jako je Arsenal nebo AC Milán, protože to musí být opravdu zážitek si zahrát proti takovým hráčům a ještě na takových stadionech," dodává Šimon.

Zpět ale k 3. lize. Viktoria Otrokovice v létě přišla o dost zkušených hráčů a trenér Sedlák, tak musel zapracovat na novém mladém mužstvu. "Bohužel zatím ta sezona je pro nás velice těžká. Už jen z toho důvodu, že máme nejmladší a nejméně zkušený tým ve 3. lize, ale na to se samozřejmě nemůžeme vymlouvat. Co si tak pamatuji tak tady v Otrokovicích snad zůstali z loňského kádru tak 3-4 kluky jinak všechno jsou to kluci z jiných týmu a bohužel ta nesehranost jde ze začátku ligy vidět," uvádí dění v otrokovickém týmu. "Chybí nám na hřišti zkušený hráč, který by kluky dokázal podržet a v nepříznivých situacích týmu pomoct."

"Chybí nám prostě 2 až 3 zkušení hráči, kteří by prostě dokázali řídit hru na hřišti a reagovat na vývoj zápasu, jinak nedokážu říct, který post potřebuje nejvíc posílit protože hráče máme, ale jak jsem řekl jsou to nezkušení kluci, kteří potřebuji čas a prostor se rozehrát a dostat se do toho," uzavírá zkušeně mladý útočník Šimon Chwaszcz.

Autor: Haldinová, foto facebook klubu

Související fotografie