Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

MSFL: Vítězná tažená pokračují

01.05.2016

Hanáci zcela ovládli zápas a potápějícím se domácím uštědřili pořádný debakl. Hosté si zápas užili a okořenili jej pěknými brankami. Za zmínku stála hlavně druhá trefa Haši, který si v pokutovém území zpracoval míč na prsa a zamířil nůžkami přesně do šibenice.

Branky: 31. Motyčka - 28. a 73. Haša, 36. Čep, 45. a 56. Silný, 79. Stratil

MSK BŘECLAV - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 1:6 (1:3)

Netradičně v pátek odpoledne se odehrálo krajské derby mezi Spartakem a juniorkou prvoligového Zlína, na jehož lavičce trenérsky vládne nedávný hráč Spartaku Bronislav Červenka.

Spartak začal utkání aktivně a v rychlém sledu následovalo několik velmi pěkných akcí. Už v 2. minutě se totiž proti Zlínské brance hrnul David Steiner, ovšem pohotový brankář Jakub Dostál měl nakonec v souboji navrch.

Další nebezpečnou akci Spartaku měl v 6. minutě na svědomí znovu Steiner, když z hranice brankové čáry vyslal nebezpečný centr před branku hostí, z malého vápně však obrana Zlína míč uklidila do bezpečí. Na to v 11. minutě pěkně Ondřejka přenesl centrem hru až na Pavla Postavu na druhé straně, ten si nachystal míč ke střele a zakončil nakonec nad bránu.

Poté se výrazné akce na obou stranách vytratily a hrálo se víceméně na polovině Zlína. V 34. minutě se vytáhl brankář Zlína Jakub Dostál po naší střele, kterou vytáhl mimo svou branku. V 36. minutě Spartak vystřihl útok, který zakončil střelou Michal Šrom a zlínský brankář Dostál míč reflexivně vyrazil. K odraženému míči se však dostal Vlastimil Barcuch a pěknou střelou neomylně poslal míč do branky 1:0.

Další akce v první půli již k brance nevedly. V 39. minutě vyslal Ondřejka střelu za šestnáctkou jen nad branku a naopak za Zlín v 42. minutě vyslal Blanař pěknou střelu proti v první půli celkem nezaměstnanému Marku Voglovi, ta ale nakonec neprošla přes hradbu hráčů.

Hubené vedení Spartaku vydrželo i po 54. minutě poté, co Dostál vytáhl přímý kop Michala Dvořáčka. Naopak ze srovnání se hosté mohli radovat už v 57. minutě po rohovém kopu. Ten Spartak v první chvíli odvrátil. Hlobil jej však vrátil do pokutového území. Míč po hlavičce hostujícího hráče se otřel o břevno a odrazil se k Malenovskému, který jej hlavou pohotově vrátil do branky 1:1.

Spartak nemusel dlouho smutnit, neboť v 63. minutě parádně v pokutovém území naskočil na centrovaný míč Michal Šrom a vsítil branku. Ta ale nebyla uznána pro ofsajd! V 72. minutě zahrával Spartak přímý kop z ideální vzdálenosti. Václav Ondřejka dobře trefil odkrytou část soupeřovy branky, míč se však odrazil od tyče zpět do hřiště a na dorážku nikdo z chumlu nabíhajících hráčů už nedosáhl.

Spartak v útočné snaze nepolevil. V 82. minutě se ještě neujala pěkná přízemní střela Tomáše Matouška.

V 83. minutě však Michal Dvořáček rozehrál přímý kop, brankář Dostál míč vyrazil, Pavel Postava míč vrátil do pokutového území, tam se nakonec k dalšímu odraženému míči dostal Václav Ondřejka a strhl vedení na naši stranu 2:1! Na to navázali Spartakovci o chvíli později, kdy po několika rychlých přihrávkách následoval finální centr na volného Postavu a ten hlavou zvýšil na konečnou podobu výsledku 3:1.

SK SPARTAK HULÍN - FC FASTAV ZLÍN "B" 3:1

Zdroj a foto: oficiální stránky klubů