Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Ševci zakončili sezónu výhrou v Příbrami

27.05.2017

Po čtyřech ligových prohrách v řadě se ševci dočkali výhry. Příbram zdolali 2:0. O góly se postarali Bartolomeu a Vukadinovič. Díky zisku tří bodů končí ševci v ligové tabulce na 6. místě, což je nejlepší výsledek Zlína v historii české, či československé nejvyšší soutěže. Když k tomu přičteme i zisk MOL Cupu a postup do Evropské ligy, zažili Zlínští nejlepší sezonu ve své historii.

Na zápase bylo ze začátku znát, že oběma týmům už o tolik nešlo. Prvních deset minut nebyla k vidění jediná střela. Ta první přišla ve 14. minutě a rovnou z toho byl gól. Radovat se mohli ševci. Traoré vyhrál souboj s Pilíkem, dostal se do vápna, posunul míč na střed hřiště, kde se z první opřel do míče Robert Bartolomeu a střelou k tyči poslal Zlín do vedení 1:0. Ve 20. minutě centroval ze strany Pilík, ale přímo do rukavic Dostála.

Ve 39. minutě si míč zpracovával ve vápně Kukec, ale obránci k němu stihli na poslední chvíli přistoupit a vystřelit mu nedovolili.

První poločas tak skončil vedením ševců 1:0. Už ve druhé minutě druhého poločasu kopal přímý kop Tomáš Pilík. Jeho pokus zhruba z dvaceti metrů nebyl špatný, ale Dostál byl včas u své tyče a balón lapil do náruče. Tomáš Pilík byl výraznou postavou zápasu a o chvíli později opět kopal další standardku. Ze strany se pokusil o střílený centr na branku a zlínský brankář musel míč vytáhnout konečky prstů na roh.

Pak se ale ujali slova ševci a rázem to bylo o dva góly. Traoré vykouzlil další skvělou nahrávku, poslal Vukadinoviče do sóla a ten tváří v tvář brankáři neměl problém poslat míč do sítě. Zlínští byli dnes při chuti a poslední zápas sezony si užívali. V 60. minutě se uvolnil Bartolomeu, natáhl ke střele z dálky a jen o decimetry minul tyč příbramské branky.  V 70. minutě zahrozili domácí, když střelu z dálky vyslal Ric, ovšem Dostál byl připraven.

Ke konci zápasu převedli ševci pěknou akci a ke střele z hranice velkého vápna se odhodlal Fantiš, ale svůj pokus poslal přímo do rukavic Kočího. Příbram byla bezzubá a Zlín si poměrně v poklidu pohlídal konec duel a se sezonou se rozloučil výhrou 2:0.

Zdroj: Oficiální web klubu