Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Česká reprezentace vyhrála v San Marinu 6:0

26.03.2017

Národní tým si došel v Serravalle pro druhé vítězství v kvalifikaci MS 2017. Domácí San Marino porazil 6:0, když v prvním poločase dal pět gólů

V samostatné historii České republiky tak sehrála reprezentace výsledkově nejpovedenější poločas. Gólově se pod něj podepsali dvakrát Barák, jednou Darida, Gebre Selassie a Krmenčík. Po změně stran pak uzavřel z penalty na konečných 0:6 svým druhým gólem v utkání Darida a podtrhl tak nejvyšší českou venkovní výhru. K překonání rekordního vítězství 8:1 nad Andorrou chyběly reprezentantům dvě branky.

Český celek má po polovině kvalifikační skupiny C na kontě osm bodů. Reprezentanti se dostali na druhé místo tabulky před Ázerbájdžán a Severní Irsko, které ale večer hraje s Norskem. Právě Seveřané budou 10. června v Oslu dalším soupeřem českého týmu.

Skupinu vede bez ztráty bodu Německo. Na mistrovství v roce 2018 do Ruska postoupí přímo jen vítězové skupin, osm nejlepších celků z druhých příček čeká baráž o zbylá čtyři místa.

San Marino - Česká republika 0:6 (0:5)

Góly: 17. a 24. Barák, 19. a 77. z pen. Darida, 26. Gebre Selassie, 43. Krmenčík
ČR: Vaclík - Gebre Selassie, Sivok, Brabec, Novák - Darida - Krejčí, Dočkal, Barák (75. Hořava), Jankto (67. Zmrhal) - Krmenčík (67. Škoda). Trenér: Jarolím.