Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

NAŠI PARTNEŘI

HOKEJ-HANÁCI HODONÍNSKÝ GÓLOSTROJ JEN ZMÍRNILI

18.12.2018

HANÁCI HODONÍNSKÝ GÓLOSTROJ JEN ZMÍRNILI

Hokejisté Kroměříže prohráli v 16. kole Krajské ligy mužů 6:3 v Hodoníně. Hodonín měl na kontě 34 branek ze 4 bitev a devítigólové rozstřílení mistra z Boskovic. Domácí Drtiči byli lepší zejména v 1. třetině, kdy nás gólově přestříleli 4:2. Ve 2. části Hanáci hru vyrovnali, ale sráží je nemohoucí koncovka a posléze přece jen naberou manko 6:2. Třetí třetina je z naší strany nejlepší, skórujeme a poté ještě prováháme dvojnásobnou přesilovku. Dvě třetiny odchytal Martin Svoboda, bezgólovou periodu vychytal Tomáš Fajgl. Důležitý duel aspirantů play-off ("duel o šest bodů") sehrají Hanáci ještě 22. prosince (od 17:00) v Brodě. Nový rok otevřou doma, v sobotu 5. ledna (od 17:00) s Velkým Meziříčím.

Úvod zápasu v Hodoníně nabízel hokej odvážný, otevřený. Hanáci se nezdráhali, ale domácí postupně nabírali iniciativu. Ve 4. minutě vytáhl vynikající zákrok brankář Martin Svoboda. Za chvíli však naše obranné objetí povolí a prohráváme 1:0. Šestá minuta bude naopak naší velkou radostí... Paťa Zavřel ještě ideálně nezužitkuje učebnicový přechod do útoku (naší útočné trojice), aby pak servíroval Lukášovi, tedy Světlíkovi, něco, co přímo žadonilo skončit gólem! "Rozborka" Drtičů na tři vteřiny! V 10. minutě bohužel Hodonín využije početní výhody k vedoucímu gólu na 2:1. Začne nás přehrávat a hrozivě kombinuje v útočném pásmu. Ve 12. minutě zmatený rozhodčí zamění jasný domácí ofsajd za naše vyloučení. Po trestu Hanáků přijde třetí trefa Hodonína... V 15. minutě provětral domácí obranu Paťa Zavřel, ale chybělo mu zakončení. V 18. minutě shoří všechny křivdy v plameni šutéra Merty, který se v přesilové hře uvolní a do brankářovy schránky sune "rekomando bez pozvánky"! 3:2! V poslední minutě hrají Hanáci přesilovku, ale ujede jim hráč, který z brejku zvyšuje na 4:2.

Hned ve 21. minutě připraví Luboš Murín gólovku pro Jardu Jelínka, ale ten v brankovišti nezpracuje kotouč. V úvodu 2. pasáže jsou aktivnější naši. Drží i útočné pásmo, ale zoufale chybějí střely. Ve 27. minutě vybojuje Filip Laciga přesilovku. Podusíme v ní Hodonín jako chutnou krmi, největší šance spálí Patrik Zavřel a Lukáš Světlík. Vzápětí získá početní výhodu soupeř... V této přesilovce se velkým zákrokem opět blýskne Martin Svoboda. S blížícím se koncem třetiny jsou Drtiči stále nebezpečnější. Promění přesilovku 5 na 3, které byly vymezeny celé dvě minuty. Početní výhodu pak dostanou i Hanáci. Šibalským průjezdem, ale střelou mimo připomene útočný fortel zadák Martin Vávra. Hanáci si později nepohlídají urputný, překvapivý protiútok a manko pro 3. periodu bude zbytečně vysoké – 6:2!

Ve 43. minutě jdou Drtiči obětavě, doslova uhrančivě za pukem, rozeberou naši defenzivu, ale nového brankáře Tomáše Fajgla by nezmákli ani "holí" Harryho Pottera! Kdyby tu úžasnou akci dokonali, spadla by v Hodoníně tribuna... Ve 45. minutě dostává Paťa Zavřel v pásmu puk zcela neobsazen (viděn okem Peti Vaňka) a korekci na 6:3 cítí jako neodkladnou povinnost! Následně se střelecky neprosadí Jirka Osina. Po něm se neujme ani Vávrova dorážka. Hodonín se poté nadechuje k nové aktivitě, ale tlakem slyne krátkodobým... Naopak jen těsně přestřeluje neúnavný Osina. Hanáci v příštích minutách trestuhodně prováhají dlouhou početní výhodu 5 na 3. V 57. minutě pádí zprava Karel Holík, trefuje však brankáře. Přidá se dorážka a strhne se hromadná  mela našich mladých s "jejich starými". Je vyloučeno pět borců, takže junioři "Kudla s Apikem" ještě vydupali z ledu přesilovku! V ní má velkou příležitost Milan Merta. Výtečná pozice se rýsovala Lukáši Světlíkovi, jenže ten v tom "prokletém zlomku času" nepřevzal přihrávku. Prohrajeme tedy 6:3, ale po výkonu, který vůbec nebyl špatný.