Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hokejová Kroměříž porazila Bíteš

13.11.2018

V 10. kole Krajské ligy mužů hokejová Kroměříž vítězí podruhé za sebou, připisuje si už pátou výhru. Dostává se do pozitivních čísel. Kolo je po sobotě odehráno pouze z poloviny, ale je jisté, že se z 8. příčky tabulky posuneme výše. Můžeme být sedmí, ale i pátí!

V sobotu hostili Hanáci Velkou Bíteš a první třetinu prováhali. Dotáhli se z 0:1 na vyrovnání, druhý gól však obdrželi okamžitě. Naší hře scházelo vyšší nasazení. Toho se již plnou měrou dostává ve 2. pasáži, kdy v útoku a aktivitě bítešský Spartak přejedeme. Spalujeme ovšem šanci za šancí, takže jen vyrovnáme na 2:2. Třetí dějství nabízí až do 9. minuty oboustrannou "dietu", ale pak to naši rozpumpují, rozfofrují. Bíteši docházejí síly – podle pozorovatelů měla jen 11 hráčů (podle zápisu 13). A Hanáci spustí nezastavitelný finiš. Nejprve sází Apolenář branku vítěznou a nedlouho před sirénou prásknou naši hned dvěma pečetidly. Zápas měl výkyvy, ale i silné, krásné chvíle, ba pasáže. Příští duel sehraje HK Kroměříž v Rosicích. Už v pátek v 17:00. Den poté hostíme v 17:00 Blansko.

Zápas zahájila mužstva opatrně, ale Hanáci jako by nabírali prostor, podnikli tři útoky. Ve 3. minutě to chtělo vytěžit více z Vávrova nahození zpoza kruhů. Bíteš odpovídá jiným důrazem. Prostřelí dvě překážky a vede 0:1. Hanáci jsou po obdržené brance aktivnější, ale stále bez větší šance. Až v 10. minutě mine kasu z dobré pozice Luboš Murín, akce ovšem pokračuje. Od modré pálí Jiří Osina a dorážka náleží výhradně Milanu Mertovi. Vyrovnáno! Bohužel si nepohlídáme první útok soupeře a znovu prohráváme. 1:2. K novému pokusu se zase chystá Murín a ve 14. minutě vyrazí gólman Bíteše střelu Davida Hubíka, po skvělém uvolnění od Vojty Kudličky. V závěru 1. třetiny se snažíme Velkou Bíteš zatlačit, ale ke gólu má blízko i ona sama. V 19. minutě nás vyleká říznou ranou neobsazeného borce z pravého kruhu.

Začátek 2. pasáže naznačuje otevřený hokej, ale už brzy servíruje "pátou možnost po čtvrté" naše Kroměříž. Ve 22. minutě promáchne Petr Brada a v té následující se neprosadí zprava Vojta Kudlička a od modré Michal Tkadlec. Uběhne jen zlomek času a Hanáci si vypracují nové příležitosti. Neujme se ale ani šance Světlíkova. Ve 29. minutě proplachtí obranou hostů Petr Vaněk, ovšem investici zpoza brány jeho útok nezachytí. Vzápětí "nekonečně dlouhá" kolmice Osinova nachází "čich" a rychlost Murínovy a Luboš, ač už tísněn, vyrovná bez váhání, nekompromisně. 2:2! Brzy poté získáme početní výhodu, ale trefu nevytěžíme ani ze závaru první lajny, ani ze střely Romana Šťastného. Ve 35. minutě se uvolní znovu Roman Šťastný, jenže přestřelí. Následně je cítit gólem Mertův krátký únik. Koncem 2. třetiny jede náš útok Hubík – Kudlička – Apolenář ve třech na jednoho, ale sesmekne se kotouč, gól se nekoná. Samotný závěr je stále v mantinelech naší převahy, kdy zahrozíme závarem a poté ještě "kapitánovou pozvánkou" na 3. třetinu!

Na úvod 3. části se mužstva oťukávají. Tempu hry pomůže řada mladíků, z jejichž kombinace šlehne Tkadlecovo zakončení. Následuje naše přesilovka. Tvořivostí mdlá, a jinak taková, že pustíme hosty do dvou brejků... Až ve 49. minutě vyhledá dokonalý pas Paťu Zavřela... Ten ale sólo smolně promarní. Brankáře už obhodil a pak se něco stalo. Nevím co, byla to akce rychlostí i energií "blesková"! Za pár desítek vteřin se už naši dočkají. Nejmladší hráč na ledě Kuba Apolenář přisoudí partě zkušenějších vedení 3:2! Vedeme poprvé v zápase! Brzy po gólu vymyslí Lukáš Světlík tutovku pro Peťu Vaňka, ale ten má snad až nehoráznou smůlu. Tohle se dává! V 54. minutě sílí už tlak Bíteše, touha po vyrovnání. Ejhle, do sóla se řítí Milan Merta... Stíhá ho však kolmo hráč, který mu nedopřeje času k zamíření puku do žádoucích míst. Vzápětí řádí před svatyní soka obránce Jergl, ale jeho průvanu před brankovištěm spoluhráči nevyužijí. Nápor hostů naopak podepře jejich přesilovka. Kroměříži stále drží těsný náskok spolehlivý brankář Svoboda. Dvě minuty před koncem Hanáci s Bíteší zúčtují. O čtvrtou pojistku se zaslouží Milan Merta. Aby to nebylo líto dalšímu z rodu střelců, dosáhne kratičko po Milanovi na pátou radost Paťa Zavřel. Tímto je to uzavřené, tímto hotové, hlasatel hlásí, diváci halasí, že zvítězíme nad Bíteší 5:2.