Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hokejisté dobře rozehraný duel s Velmezem nezvládli

09.10.2018

V 5. kole Krajské ligy mužů utrpěli hokejisté Kroměříže ve Velkém Meziříčí vysokou porážku 11:4. V úvodní části i díky výbornému Fajglovi v bráně soupeře pokryli, ačkoli nezabránili manku 2:0. Gólem do šatny nás naopak namlsá Petr Vaněk. Bohužel se už zkraje 2. dějství utrhnou domácí na 4:1! Je to ale naše nejlepší třetina, herně protivníka převyšujeme, po 40 minutách ztrácíme 5:3. Ve 3. části dlouho držíme krok, v její polovině jsme pozadu jenom 6:4. V závěru nás ovšem Horáci jednoznačně přehrají a docílí vysokého vítězství. Kroměříž měla jen 8 útočníků a 40 minut pouze 3 obránce. V příštím kole hrají Hanáci v Kroměříži. V sobotu 13. října v 17:00 přivítají Uherský Ostroh.

Úvod utkání poznamenala oboustranná zakázaná uvolnění. Už na rozhraní 2. a 3. minutě se v kroměřížské kleci vyznamená mladinký Tomáš Fajgl. Z protiútoku to umně zkouší Patrik Zavřel. Na konci 4. minuty prosviští Hubíkova střela šibalka těsně kolem tyčky. Tomáš Fajgl produkuje další brankářské parády a drží akcie domácích dlouho v zemi nikoho. Hanáci se dostávají pod tlak, čemuž napomůže přesilovka Meziříčí. V 10. minutě se domácí prosadí a otevřou skóre duelu. Snažíme se tvořit, ale vázne finální fáze, zatímco soupeř nás ohrožuje z jednoduchých kontrů. Po naší chybě ve středním pásmu získá Vel-Mez zprvu útočnou třetinu a posléze po vyšachování skóruje do prázdné. Ve 14. minutě prohráváme 2:0. Potom už nebezpečnou tečí hypnotizuje gólmana Petr Vaněk. V 17. minutě vykouzlí krásnou hokejovou rysku pro Vaňka Milan Merta. Peťa Vaněk jen taktak že nedoklepne. V 19. minutě nepropadne za brankáře Apolenářův pokus. Vzápětí se odpíchne za snížením na 2:1 přece jenom zběsilý vítr Vaněk.

V úvodu 2. dějství jsou Hanáci vyloučeni. Oslabení však odjezdí výtečně, totiž ofenzivně. Ve 25. minutě se přesto domácí dočkají a upraví stav na 3:1. Zpoza brány přišel kotouč na najetého borce... Obratem uniká Vojta Kudlička a z brejku trefuje břevno. Domácí odpoví zvýšením na 4:1. Chvilku se hraje nahoru a dolů, poté získáme pásmo a střeleckou parketu si metr dva před brankovištěm najde Filip Laciga. Opět přichází hlahol kroměřížských fandů, kteří slaví druhou Vaňkovu trefu... Ve 32. minutě se propletl pásmem bez zádrhelu, Horáci jen přihlíželi jeho "drzosti". A je tu to slovo - "bohužel"... Hanáci nezužitkují krátkou převahu 5 na 3 a v přesilovce 5 na 4 naopak sami inkasují. Na 5:2. Ve 40. minutě však jiskérku naděje křesá a vykřesá přesná hůl Milana  Merty. Táhlou ranou z mezikruží.

Třetí část zahájil tlak Vel-Mezu, avšak ve 43. minutě si obstojnou možnost vypracuje i Filip Laciga. Ke snížení nepomůže našim ani přesilovka. V obraně hrají obětavě (padají do střel či kombinací), jinak hledají vhodný moment, aby zaútočili. Ve 49. minutě se prosadí Meziříčí zdálky a vede opět o tři góly. V polovině poslední třetiny nejprve rozvrátí základy soupeřovy defenzivy Vaněk, z čehož nezaprší, ovšem navazuje nový atak, nyní už Patrikem Zavřelem posvěcený gólově. Manko 6:4 stále drží Hanáky při mentální síle a odvaze. Jenže během necelé půlminuty (také s podklouznutím, pádem) inkasuje Kroměříž dvě branky. Na tabuli svítí 8:4 a nyní je už (asi) rozhodnuto. Velké Meziříčí je při chuti, vzdor jedenácti Hanáků kapku ochabne. V závěru máme možnost korigovat porážku 11:4 ve dvojnásobné přesilovce. Ne, už to nejde.