Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Potěšte opuštěné seniory drobným dárkem na plese města a Radia Kroměříž

18.01.2018


Prolomit v Kroměříži ledy mezi seniory a mladými lidmi je dlouhodobým cílem spolku Ve vatičce. Rozzářit znovu opuštěného člověka je dar nejen pro něj, ale i pro vás. Jak jim můžete pomoci? Začít můžete třeba tím, že jim přinesete na ples města Kroměříž a Rádia Kroměříž cokoliv, co jim podle Vás udělá radost. Sbírka věcí bude následně rozdělena a předána do všech domovů pro seniory v Kroměříži. Upozorňujeme, že se nejedná o sbírku použitých věcí. Nejde tu o věc jako takovou, ale spíš o pocit překvapení.

Jaké dárky senioři v domovech ocení? Pár nápadů:

1. Bačkory

2. Křížovky

3. Dia oplatky ke kávičce

4. Hroznový cukr nebo vitamin C

5. Noční košile a pyžama

6. Deky 

7. Krém na ruce

8. Přírodní mýdla

9. Birel :)

10. Časopisy nebo knížky 

Stáří je tabuizované téma, přesto se dříve či později bude týkat každého z nás

Situace některých seniorů dnes není jednoduchá. Proto se spolek s názvem Ve vatičce rozhodl pomáhat osamělým seniorům v Kroměříži žít plnohodnotnější život. Zmírnit jejich osamění a zlepšit kvalitu jejich života. Ať už jde o seniory, kteří rodinu nemají a žijí v domovech osamělý život, nebo jsou jejich rodinné vztahy bohužel špatné a nikdo za nimi nechodí. Poslání spolku je jednoduché: Nikdo by neměl zůstávat sám a je důležité, abychom byli schopni zabezpečit celou společnost a zmírnit osamělost mezi lidmi. 

Seniory v domovech trápí samota i nelehká finanční situace 

Dnes jsou senioři v domovech vděční za cokoliv. Ať už je trápí samota a k tomu přispívá fakt, že sestřičky v domovech často časově nestíhají a nemohou věnovat všem seniorům stejnou pozornost. Trápí je i finanční stránka. S životním minimem si toho nemohou příliš dovolit, a proto je jistě potěší, když jim něco praktického na ples Rádia Kroměříž přinesete. Musíme myslet na to, že se samota a stáří bude dříve či později týkat každého z nás.

Spolek hledá možnosti jak propojit seniory a mladé lidi. Více informací o tom, jak se zapojit, získáte přímo na plese

Spolek Ve vatičce spolupracuje také s dobrovolníky, kteří dělají pár hodin týdně společnost opuštěným lidem v domovech. Berou je na procházky, do divadla nebo na posezení k čaji. Tahle cesta k seniorům je bohužel skrz úřady a ochranu lidských práv velmi komplikovaná, ale pokud byste chtěli sami pomoci a navštěvovat opuštěné seniory, více informací můžete získat třeba na plese Rádia Kroměříž, kde bude u samotné sbírky dárků i kompetentní osoba, která vás do problematiky zasvětí a poví Vám, jaké jsou možnosti. Zatím spolek obchází různé organizace, školy, oslovuje družiny a snaží se přijít na co nejvíce způsobů, jak propojit mladé a staré lidi.

Paní Lenka Vašíčková, která spolek Ve vatičce založila, na závěr dodává: ,,Přestaňte chodit se zavřenýma očima, největší síla je v každém z nás."

Související fotografie