Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Výzva pro posluchače! Kočičí Vánoce na Velkém náměstí v Kroměříži

30.11.2017

Letos se o Vánocích dostane i na opuštěné a zatoulané kočky. A dost možná je to i vaše zásluha. Celé léto jsme na festivalech a letních zábavách prodávali propagační předměty Rádia Kroměříž, a právě 10 % výtěžku z prodeje darujeme spolku Zatoulané štěstí, který zachraňuje opuštěná a týraná zvířata. Výtěžek spolku společně předáme v neděli 10. prosince v 15:00 na tribuně Velkého náměstí v rámci vánočních trhů.

Ještě pořád můžete pomoci i vy

Stále můžete pomoct i vy! Na náměstí už penízky nenoste, ale přineste kočičkám rovnou to, co si pod stromečkem užijí nejvíc:

  • granule, 
  • kapsičky, konzervy, žrádlo pro kočky
  • hračky pro kočky, 
  • stelivo, 
  • čisticí prostředky, 
  • nebo pamlsky. 

Finanční příspěvek můžete poslat na transparentní účet spolku:2001155265 / 2010

Akci podpořil Dům kultury v Kroměříž, který umožnil na Velkém náměstí tuto sbírku, na pomoc kočkám, zrealizovat. Děkujeme!

Proč jsme si vybrali právě spolek Zatoulané štěstí?

Vybrali jsme si tenhle spolek, protože je nám sympatický svým přístupem. Už dlouhá léta existuje v Kroměříži útulek pro psy, ale o toulavé kočky se doposud nikdo nestaral. 

Situaci změnily až tři ženy Karla Chrástová, Vendula Brabcová a Tereza Jará, které jsou nyní jejich maminkami a které pro ně založily spolek Zatoulaně štěstí, z.s. Jejich práce spočívá v tom, že se zatoulaných koček ujmou, dají jim najíst a zajistí jim kompletní veterinární péči, poté jim začnou hledat domov. Samy už to ale nezvládají, proto vznikl tento spolek. Jak sami říkají: ,,Pokud nám pomůžete POMÁHAT, bude to super.“