Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Evropský týden mobility odstartuje zbrusu nová akce, kde bude i Radio Kroměříž

01.09.2017

S Vláčkem o závod, tak se jmenuje nová akce, kterou přinese letošní Evropský týden mobility v Kroměříži. V sobotu 16. září 2017 jej od 10:00 v prostorách nákladového obvodu železničního nádraží uspořádá několik partnerů - kromě našeho spolku Kolem KM také Kroměřížská dráha, z.s. a Zdravé město Kroměříž. Akce se koná s podporou Českých drah a Správy železniční dopravní cesty, která je vlastníkem areálu.

Radio Kroměříž zde bude mít svůj stánek, kde se pobaví nejen děti, zastavte se za námi. Akci moderuje a muziku pouští Markéta Žilinská. 

Bezesporu hlavní atrakcí bude možnost poměřit si vlastní síly s historickým motoráčkem “Hurvínkem” na více jak sto metrů dlouhé závodní dráze. Soutěžit budou moci menší i větší návštěvníci, na které budou čekat i další atrakce jako otevřené muzeum Kroměřížské dráhy, cykloveteráni z Pravčic nebo instruktáže severské chůze a BESIPu. Samozřejmostí bude přítomnost Radia Kroměříž a možnost občerstvení na místě. A pozor, možná přijede i oblíbený historický škodovácký autobus “Erťák”.
 
Hlavním cílem této akce bude především recese a zábava, ale důležitým podtextem je také propagace udržitelných způsobů dopravy. Proto nechte své auto doma a dorazte pěšky, na kole, koloběžce, trojkolce nebo klidně vlakem. Snad nám vyjde počasí, těšíme se na vás! Více informací na www.kolemkm.cz 
 

Související fotografie