Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Závod v cyklistice znamená víkendové dopravní omezení ve Zlíně a okolí

11.07.2018

V souvislosti s konáním Mistrovství Evropy v silniční cyklistice v kategorii do 23 let, Magistrát města Zlína opětovně upozorňuje na krátkodobá víkendová dopravní omezení a uzavírky. Po dobu konání závodu se částečně mění také trasy MHD.

„Jedná se o výjimečnou sportovní událost evropského významu. Zdvořile prosíme všechny občany, kterým může tato akce krátkodobě změnit plány, o trpělivost a toleranci,“ vzkazuje i za pořadatele Zdeněk Dvořák, mluvčí zlínského magistrátu.

Částečná omezení a uzavírky se týkají především oblastí:

Jaroslavice a Kudlov

Závod se uskuteční v sobotu v době od 11 do 13 hodin a od 14:00 do 17:30. Úsek bude uzavřen v době od 10:00 do 18:00. V neděli se závod uskuteční od 9:00 do 12:30 a od 13:00 do 17:30. Úsek bude uzavřen v době od 8 hodin do 17:15.

V sobotu, v době mezi závody, umožní pořadatelé průjezd vozidel. Integrovaný záchranný systém má přednost vždy! V neděli je uzávěra trvalá. O průběhu závodu a uzavírkách informoval obyvatele Jaroslavic a Kudlova organizátor závodu.

Štefánikova a Hradská ulice

Štefánikova a Hradská ulice bude uzavřena po celou dobu konání závodu. Bude zde zázemí pro závodníky a organizátory. Na Štefánikově pak i podium, kde se vyhlásí vítězové. Zastávka Školní bude po tuto dobu umístěna náhradně v ulici Zarámí. 

Lesní čtvrť

Platí časy i informace jako pro Kudlov a Jaroslavice. V době mezi závody však bude umožněn, na pokyny pořadatele, výjezd vozidel průjezdem v místě křížení ulice Štefánikova s ulicemi Díly IV a VI.

Tipy a doporučení

Městská policie Zlín v této souvislosti doporučuje obyvatelům Zlína, aby se s předstihem seznámili s plánovaným dopravním omezením a dbali pokynů pořadatelů, strážníků i policistů. 

Po dobu víkendových závodů bude k dispozici i speciální telefonní linka číslo 778 400 300, na kterou se můžou občané obrátit v případě svých potřeb.

V případě, kdy lidé musejí odjet přímo v čase konání závodu a nemohou či nechtějí odjezd o pár hodin uspíšit či pozdržet, může být řešením, odstavit si v pátek večer či v sobotu ráno auto do míst, kterých se omezení netýká.

Více ke změnám v MHD naleznete zde. Konkrétní časy posledních a obnovených linek MHD zde

Zdroj: MÚ Zlín
Foto: ilustrační