Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Odborníci debatovali o informačních systémech v sociálních službách

11.07.2018


Informační systémy a možnosti vykazování statistických dat a ukazatelů byly tématy odborné konference pro poskytovatele sociálních služeb, která se uskutečnila v Kroměříži. „Zúčastnilo se jí kolem 330 osob z celé České republiky,“ poznamenal místostarosta Pavel Motyčka, který nad konferencí převzal záštitu.

První den konference patřil problematice zajištění zmíněných informačních systémů v sociálních službách a způsobům vykazování statistických ukazatelů. „Díky prezentaci a přímé konfrontaci zástupců čtyř firem měli poskytovatelé sociálních služeb zajištěny velmi kvalitní a jasné informace,“ uvedla Dagmar Klučková, ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže, které konferenci spolu se společností Gratia Futurum 913 pořádaly.

Druhý den akce byl věnován oblasti vykazování zdravotní péče na zdravotní pojišťovny u pobytových sociálních služeb. Část programu byla věnována i aktuální problematice v podobě GDPR – novým pravidlům ochrany osobních údajů. „V rámci široké diskuse během obou dnů pak měli účastníci konference možnost zjistit další informace, které jsou spojeny se zajištěním poskytování sociálních služeb,“ uzavřela Klučková.

Loni Sociální služby města Kroměříže pořádaly odbornou konferenci na téma zajištění pracovníků v sociálních službách.

Zdroj: MÚ Kroměříž