Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

VIDEO: Nebezpečný řidič zběsile unikal policistům

10.07.2018

Ve čtvrtek 4. července krátce před jedenáctou hodinou se v Uherském Hradišti tamní policejní hlídka snažila zastavit a zkontrolovat řidiče osobního automobilu. Řidič na povely k zastavení nereagoval, naopak začal policistům ujíždět. 

Policisté jej pronásledovali až na ulici Husova k podchodu pod železniční tratí. Ten rozhodně není určen pro vozidla a je poměrně úzký. Nebezpečný řidič do podchodu, který místní nazývají „myší díra“, i přesto vjel. V podchodu se ovšem pohybovala také trojice osob, které svou divokou jízdou nejen ohrozil, ale i zranil. Bez toho, aniž by lidem poskytnul první pomoc, na nic nečekal a z místa ujel. 

První pomoci se zraněné osoby dočkaly vzápětí od policistů, kteří muže pronásledovali. Nebezpečný řidič nadále ujížděl, ale v patách mu již byly další policejní hlídky. Divoká jízda skončila až v obci Ostrožská Lhota. Tam policisté pětatřicetiletého muže z Hodonínska dopadli a za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovali.

V současné době je případ v šetření, krajských kriminalistů. V tuto chvíli totiž není vyloučeno, že je muž podezřelý ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, a to na více osobách.

Jak uvedl vrchní inspektor Krajského ředitelství Policie Zlínského kraje Petr Jaroš, soud u podezřelého muže akceptoval návrh na vazbu.

VIDEO točené z policejního auta během stíhání muže v Uherském Hradišti: