Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Schválený program podpoří rozvoj vybraných druhů sociálních služeb

10.07.2018


Individuální projekt Zlínského kraje Podpora a rozvoj vybraných sociálních služeb ve Zlínském kraji se zaměřuje na zvýšení dostupnosti a kapacity vybraných druhů ambulantních a terénních sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením a ohrožené rodiny s dětmi. Projekt je realizován od 1. 8. 2016 do 31. 12. 2019.

„Jedná se nám především o posílení služeb osobní asistence, sociální rehabilitace, sociálně terapeutických dílen a různých aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Předpokládáme, že v roce 2019 bude do těchto služeb investováno asi 150 milionů korun – kdy většina bude hrazena z evropských dotací a pouze 5 procent, tedy 7 500 000 korun dokryje Zlínský kraj," sdělila radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

Zlínský kraj podal žádost o dotaci na realizaci tohoto projektu z operačního programu Zaměstnanost – sociální začleňování a boj s chudobou, kdy je cílem zvýšení uplatnitelnosti osob ohrožených sociálním vyloučením nebo znevýhodněným na trhu práce.

O finanční podporu budou moci žádat poskytovatelé sociálních služeb, a to v termínu od 27. srpna do 14. září 2018 prostřednictvím aplikace KISSoS, bližší informace poskytnou pracovníci odboru sociálních věcí Krajského úřadu Zlínského kraje.

Zdroj: Zlínský kraj