Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

V Otrokovicích otevřeli zmodernizovanou sportovní halu

13.06.2018

Zmodernizovaná městská sportovní hala byla dnes slavnostně otevřena v Otrokovicích. Revitalizace spojená s přístavbou haly, jejímž investorem bylo město Otrokovice, si vyžádala celkové náklady přesahující 82 milionů korun. Zlínský kraj na ni přispěl částkou 7,5 milionu korun. 

„K této příležitosti byla během dne hala přístupná všem zájemcům o prohlídku. V dopoledních hodinách sehráli žáci základních škol exhibiční florbalový turnaj a členové kuželkářského oddílu otestovali nové prostory kuželny. V odpoledních hodinách se v rámci exhibice představili dva významní tenisoví hráči Stanislav Nebojsa a Jan Přehnal. Součástí slavnostního dne byla výstava s názvem Příběh Městské sportovní haly Otrokovice, která mapuje historii haly až po současnost,“ popsala slavnostní den Barbora Šopíková.

„Na tuto halu jsme přispěli, protože bude sloužit nejen obyvatelům Otrokovic, ale i širokého okolí. Díky modernizaci bude důstojným místem pro konání významných soutěží a turnajů nadregionálního i evropského významu,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Hala v místní části Bahňák celoročně slouží nejen sportovcům, kteří ji využívají pro trénink i soutěže v řadě disciplín, ale je rovněž dějištěm každoročního Mezinárodního atletického mítinku. Její výstavba byla zahájena již v roce 1989, poté však byla pozastavena a dokončena byla až v roce 1998. V posledních letech však hala začala být v havarijním stavu, a bylo tedy nutné přistoupit k její rekonstrukci.

K rekonstrukci Městské sportovní haly přistoupila otrokovická radnice ze dvou důvodů. Tím prvním byl nevyhovující stav z hlediska stavebního, a tím druhým zvýšení komfortu sportovců a diváků. „Vzhledem k tomu, že halu využívá více než devadesát procent dětí, od rekonstrukce si slibujeme vytvoření optimálních podmínek pro rozvoj jejich sportovních aktivit. I přestože je nyní v hale prostředí pro sportování komfortnější, nebudeme zvyšovat nájemné,“ uvedl otrokovický starosta Jaroslav Budek.

Kromě nového multifunčkního povrchu v hale byly realizovány také nové rozvody tepla, osvětlení a zateplení budovy. Díky nové přístavbě vzniklo i lepší zázemí pro sportovce a rozhodčí (šatny, sociální zařízení) a dále také kuželna nebo bufetový ostrůvek. Moderního zázemí se dočkali také fanoušci, pro které byly vybudovány tribuny, sociální zařízení a venkovní parkoviště.

Otrokovice tak získaly moderní sportovní pohodlným zázemím, které by mělo bez potřeby dalších stavebních zásahů sloužit příštích 20 až 25 let.

Zdroj: Krajský úřad Zlínského kraje, MÚ Otrokovice
Foto: Krajský úřad Zlínského kraje