Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Ve Vizovicích vyrostlo dopravní hřiště

12.06.2018

Jak se správně chovat na silnicích, naučit se dopravní značky a třeba i správné přecházení vozovky. To všechno děti čeká na novém dopravním hřišti, které od pondělí 11. června do pátku 15. června vyrostlo za horní budovou vizovické základní školy. Městu jej zapůjčilo samostatné oddělení Ministerstva dopravy BESIP.

„Doprava v posledních letech houstne. Je důležité, aby děti co nejdříve znaly předpisy a pravidla silničního provozu. Jsme moc rádi, že nejen dětem z vizovické mateřské a základní školy, ale i předškolákům a školákům z okolních obcí můžeme díky BESIPu umožnit tuto výuku,“ uvedla vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Vizovic Terezia Zlámalová. Odbornou dopravní výuku zajistí zkušený lektor.

Hřiště je dopoledne otevřeno pro děti z mateřských a základních škol ze správního obvodu obce s rozšířenou působností Vizovice. Odpoledne od 13:00 do 17:00 jej může využít veřejnost. Dětem budou k dispozici kola i odrážedla, odnést si budou moci drobné dárky třeba v podobě reflexních prvků.

Zdroj a foto: MÚ Vizovice