Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

V Kroměříži se konaly Slavnosti lidové hudby

12.06.2018

Uplynulou neděli se na kroměřížské Florii konaly Slavnosti lidové hudby, které potěšily všechny fanoušky dechových hudeb. V jejím areálu vystoupilo mnoho interpretů, kteří zahráli lidové písně. Zahrály i takové veličiny jako Eva a Vašek nebo Naďa Urbánková. A publikum nešetřilo nadšenými reakcemi na jejich vystoupení.

„Přijeli jsem vám naší hudbou přinesli dobrou pohodu a radost,“ uváděla první koncert na programu jedna ze zpěvaček kapely Mistříňanka. A jejími slovy by se daly charakterizovat celé nedělní Slavnosti lidové hudby. Spokojení posluchači převážně z řad dříve narozených si usazení na sedačkách a lavicích okolo podia užívali poslech známých lidových skladeb v podání různých souborů a hudebníků.

A tak se Florií rozléhala hudba nejen od Mistříňanky, ale i od Staropražských heligonkářů, Jožky Šmukaře a Patroly Šlapeto. Na závěr poklidné neděle posluchače okouzlila vystoupení legendární dvojice Eva a Vašek a proslulé zpěvačky Nadi Urbánkové. 

„Přišli jsme tady kvůli tomu, že máme rády dechovky. V každém případě se nám tady líbí vždy, chodíme na Florii často,“ řekly dvě dámy, které si přišli poslechnout lidovou muziku. Kromě hudby ale posluchače čekaly i historky a vtipy mezi písněmi -  zkrátka to byla všech stránkách zábavná neděle. 

Organizátoři pořádaly hudební vystoupení v místě zastřešených expozic. Před nápory odpoledního slunce tak byli posluchači chráněni zastřešením na výstavišti. Nikdo z příchozích netrpěl hladem ani žízní, o občerstvení bylo jako vždy postaráno.

„Váš potlesk je jako přání, aby se nám dařilo,“ reagovala na potlesk pod sebou Mistříňanka a tato slova lze vztáhnout i na celý festival. Nelze totiž než doufat, že podobně povedená akce s velmi kladnou odezvou publika i skvěle zvládnutou organizací bude (nejen) fanoušky dechových hudeb v dohledné době opět čekat.

Související fotografie