Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Pár minut poté, co nabourané auto opustil, do něj narazil náklaďák

16.05.2018


Včera půl hodiny po půlnoci havarovalo na dálnici D55 v katastru obce Otrokovice vozidlo, za jehož volantem byl  třiatřicetiletý muž. Ten jel směrem od Hulína na Otrokovice. 

Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou vlivem únavy usnul a vyjel vpravo mimo vozovku na travnatý pás, kde poté najel na začínající kovová svodidla. Auto se pak převrátilo do příkopu, od kterého se odrazilo a přes střechu přeletělo přes betonová svodidla, která částečně navazovala na svodidla kovová. Vůz tak skončil na kolech zpět na silnici, kde znovu narazil do betonových svodidel. Nakonec zůstal stát v pravém jízdním pruhu otočený směrem na Hulín. 

Řidič, který utrpěl lehké zranění, ihned automobil opustil a odešel za zábrany. Pár minut poté do havarovaného vozu narazil nákladní automobil. Když jeho třicetiletý řidič havarované auto na dálnici spatřil, snažil se střetu zabránit přejetím do levého jízdního pruhu. K nárazu ale přesto došlo. Náklaďák do totálně zdeformovaného vozidla narazil pravou přední částí. Řidič naštěstí vyvázl bez zranění.

Dechové zkoušky na alkohol u obou účastníků byly negativní. Na prvním vozidle vznikla předběžná škoda sto tisíc korun, na druhém tři sta tisíc korun a na svodidlech dvacet tisíc korun. Obě nehody řeší kroměřížští dopravní policisté.

Zdroj: Policie ČR - KPŘ ZK

Související fotografie