Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Dnes proběhne veřejné jednání o budoucí podobě sociálních služeb

16.05.2018


Město Kroměříž pořádá veřejné projednání projektu Komunitní plánování sociálních služeb na Kroměřížsku. Uskuteční se ve středu 16. května v 9:00 v hudebním sále Domu kultury v Kroměříži. „Díky projektu vzniká nový komunitní plán sociálních služeb pro obec s rozšířenou působností (ORP) Kroměříž, což je zásadní dokument pro sociální služby v celém regionu,“ poznamenal místostarosta Pavel Motyčka.

Veřejnosti bude představen projekt samotný a také výsledky analýzy sociálního prostředí v ORP Kroměříž a analýzy potřeb uživatelů sociálních služeb, které byly zpracovány na jaře letošního roku. „Součástí jednání bude diskuze s občany, kteří budou moci oslovit zástupce realizačního týmu projektu a představitele města Kroměříže se svými připomínkami k fungování sociálních služeb,“ uvedla projektová manažerka radnice Iveta Mišurcová.

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu z Operačního programu zaměstnanost. Nový komunitní plán pro ORP Kroměříž na léta 2020 až 2023 by měl být hotový v září 2019. Podle Vratislava Snídala z radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví jsou do pracovních skupin, které se na něm podílejí, zapojeni senioři, rodiny s dětmi, osoby se zdravotním postižením a osoby ohrožené sociálním vyloučením. „Plán stanoví financování i rozvoj sociálních služeb v daném období,“ uzavřel Snídal.

Zdroj: MÚ Kroměříž