Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Pořad "Živě z Domu kultury" s Hozou Duškem a

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kraj podpořil aktivity pro rodiny s dětmi, seniory a osoby se zdravotním postižením

13.03.2018

Dvaapadesát projektů za bezmála dva miliony korun podpořila Rada Zlínského kraje na svém zasedání v pondělí 12. března v oblasti sociálně zdravotních aktivit. 

„Podpory se tak dočkají aktivity určené pro seniory, osoby s hendikepem, rodiče s dětmi, posílení mezigeneračních vztahů, zdravý životní styl, ale i rehabilitační a rekondiční pobyty či ocenění dobrovolných dárců krve,“ vyjmenovala oblasti podpory Michaela Blahová, radní Zlínského kraje pro sociální věci, neziskový sektor a rodinnou politiku.

Mezi podpořenými organizacemi tak jsou organizace z celého Zlínského kraje. „Rada podpořila Svazy tělesně postižených, Rodinná a mateřská centra, Centra pro rodinu, Oblastní spolky Českého červeného kříže, Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých, ale také domy dětí a mládeže, Svazy postižených civilizačními chorobami či Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí,“ uvedla radní Michaela Blahová.

Krajští radní také doporučili Zastupitelstvu Zlínského kraje ke schválení žádost o dotaci předloženou městem Karolinka na projekt Moderní senior – chceme být „cool“ prarodiče. 

Na Krajský úřad Zlínského kraje bylo doručeno celkem 56 žádostí, přičemž tři nesplnily stanovené podmínky. Pro letošní rok jsou V Programu na podporu sociálně zdravotních aktivit v rozpočtu vyčleněny finanční prostředky ve výši 2,2 milionu korun

Zdroj: Krajský úřad Zlínského kraje